Ünlü YouTuber’a Sahte Pokemon Kartı Şoku! 3,5 Milyon Dolar Kaptırdı

Dünyaca ünlü Amerikalı YouTuber Logan Paul, sahte Pokemon kartlarından 3,5 milyon dolar dolandırıldığını açıkladı.

Video paylaşım platformu YouTube’da 20 milyondan fazla abonesi bulunan Logan Paul, 3.5 milyon dolarlık sahte Pokemon kartlarıyla dolandırıldığını söyledi. Pokemon kartlarına düşkünlüğüyle bilinen ünlü YouTuber, daha önce son derece nadir bazı kartlar için milyonlarca dolar harcamıştı. Hatta haziran ayındaki bir boks maçına boynuna taktığı 150.000 dolarlık bir Charizard kartı ile çıkmıştı.

YouTube fenomeninin sözde ilk baskı olan Pokemon kartlarından oluşan kapalı bir kutuya 3,5 milyon dolar harcadığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Fakat Paul, dolandırıldığını ve kutunun Pokemon yerine GI Joe kartları içerdiğini gösteren bir YouTube videosu yüklediğinde işler tuhaf bir hal aldı.

Bazı koleksiyoncular, Paul’un aldığı kartların sahte olabileceği konusunda uyarılarda bulunmuştu. Bu alanda deneyimli bazı kişiler, satıcının kart kutusunun nereden geldiğine dair farklı açıklamalarından şüphelendi ve kutu ile diğer onaylı Pokemon kart paketleri arasında tutarsızlıklar gördü.

Perşembe günü yayınlanan videoda Paul ve arkadaşları, Pokemon kartlarının gerçekliğini kontrol edecek olan adamla birlikte kutuyu açıyor. Ünlü YouTuber, ilk etapta Pokemon kartlarının gerçek olduğunu onaylayan şirketten tazminat talep edip etmeyeceğini veya satıcının peşine düşüp düşmeyeceğini söyledi.

Tabii tüm bunların izleyici çekmek için yapılmış bir kurgudan ibaret olma olasılığı da var. Sadece üç saatte 600 binden fazla görüntülenme alan video, bu haberi yazarken 2 milyon izlenmeyi geçmiş durumda. Dolandırıcılık olayının gerçek olup olmadığı büyük ihtimalle yakında ortaya çıkacaktır.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol