Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LinkedIn Oyun Dünyasına Giriş Yapıyor!

İş dünyasına yönelik bir sosyal ağ platformu olan LinkedIn, şaşırtıcı bir şekilde oyun özelliği kazanmaya hazırlanıyor.

Microsoft’un sahibi olduğu LinkedIn, dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan iş odaklı bir sosyal medya platformu olarak biliniyor. Profesyonel amaçlarla ağ oluşturmak ve bilgi edinmek isteyen kişiler için büyük bir ekosistem sağlayan uygulamada her sektörden firma işe alım yapıyor.

TechCrunch‘un haberine göre LinkedIn kullanıcıların platformda daha fazla vakit geçirmesini sağlamak adına yeni bir oyun özelliği üzerinde çalışıyor. Platform, Wordle gibi bulmaca tabanlı basit oyunların ulaştığı başarıdan ilham alacak. LinkedIn’e gelecek ilk üç oyun Queens, Inference ve Crossclimb olacak. LinkedIn sözcüsü oyun özelliği üzerinde çalıştıklarını doğruladı, ancak henüz bir lansman tarihi olmadığını söyledi.

Sözcü TechCrunch’a verdiği demeçte “LinkedIn deneyimine biraz eğlence katmak, ilişkileri derinleştirmek ve umarız sohbet fırsatlarını tetiklemek için bulmaca tabanlı oyunlar eklemeye çalışıyoruz. Daha fazlası için bizi izlemeye devam edin!” ifadelerini kullandı. Ücretsiz çevrimiçi kelime oyunu Wordle, Şubat 2022’de ABD merkezli The New York Times gazetesi tarafından satın alındı.

Günlük kelime bulma mücadeleleri içeren popüler oyun, hala milyonlarca insan tarafından oynanmaya devam ediliyor. Gazetenin yayımladığı diğer oyunlar arasında The Crossword, The Mini crossword, Spelling Bee, Letter Boxed, Tiles ve Vertex bulunuyor. The New York Times, oyunlarının 2021’de 500 milyondan fazla oynandığını söylemişti. LinkedIn’ın oyun özelliği ile benzer bir etki yaratıp yaratmayacağını görmek ilginç olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.