Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LinkedIn 600 Kişiyi Daha İşten Çıkarıyor

LinkedIn mühendislik, ürün, yetenek ve finans ekiplerinden 600 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

LinkedIn yeni bir işten çıkarma yapacağını açıkladı. Microsoft’un çatısı altında bulunan şirket; mühendislik, ürün, yetenek ve finans ekiplerinden yaklaşık 668 çalışanı işinden edecek. Çin’deki iş arama uygulamasını da kapatacağını açıklayan şirket, geçtiğimiz aylarda 716 kişiyi işten çıkarmıştı. Son dalga ile birlikte, aşağı yukarı 1.400 kişi işten çıkarılmış olacak.

Üstelik, LinkedIn’in kazancının bir önceki yıla göre yüzde 5 arttığını açıklayan Microsoft, iş arama uygulamasının büyüme sürecinin “arka arkaya sekiz çeyrek boyunca hızlandığını” açıklamıştı. Maalesef, bu büyüme sayıları bile işten çıkarmaların önüne geçemedi. Bu işten çıkarmalarla birlikte, Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın alan Microsoft, 2023’ün ilk birkaç ayında yaklaşık 10.000 işçiyi işten çıkarmış olacak.

LinkedIn İşten Çıkarmalara Devam Ediyor

LinkedIn 600 Kişiyi Daha İşten Çıkarıyor

Resmi bir duyuru yayımlayan şirket, “Organizasyon yapılarımızı uyarlarken ve karar verme sürecimizi kolaylaştırırken, geleceğimiz için stratejik önceliklere yatırım yapmaya ve üyelerimiz ve müşterilerimiz için değer sunmaya devam ettiğimizden emin olmaya devam ediyoruz. Bu geçiş sırasında etkilenen tüm çalışanlarımıza tam destek sağlamaya ve onlara özen ve saygıyla davranılmasını sağlamaya kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Bu yıl yalnızca oyun sektöründen 6.000 kişi işinden olurken, birçok teknoloji devi yüzlerce kişiyi işten çıkardı. Pandemi sürecindeki akıl almaz büyüme rakamlarına yetişmeye çalışan ve binlerce kişiye istihdam sağlayan dev şirketler, pandemi sürecinin bitmesiyle azalan gelirlerin acısını çalışanlardan çıkarmaya ne kadar devam edecek? Zaman gösterecek…

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.