Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Lenovo, Legion Go ile Steam Deck’e Rakip Olacak

Lenovo Legion Go; Steam Deck, Nintendo Switch ve Asus ROG Ally'nin sevilen özelliklerini tek bir cihazda birleştirecek.

Bu ay, Lenovo’nun Lenovo Legion Go adlı yeni bir Windows tabanlı taşınabilir oyun cihazı geliştirmesiyle ilgili raporlar ortaya çıktı. Bu cihazın yakın zamanda piyasaya sürülen Asus ROG Ally ve Valve Steam Deck’e rakip olması bekleniyor. Bahsettiğimiz cihazların ikisi de PC oyunlarını çalıştırabilen el konsollarının popülaritesindeki artışa katkıda bulundu.

Bugün ortaya çıkan yeni bir rapor ise Legion Go isimli el konsolunun tasarımını ortaya çıkardı. Konsolun genel tasarımı oldukça sıradan ve konsol, en iyi yönlerini rakiplerinden ödünç alacak gibi görünüyor. ROG Ally‘de de bulunan Xbox tarzı bir denetleyici kurulumunun yanı sıra Steam Deck gibi bu cihazda da yerleşik bir dokunmatik alan yer alıyor.

Lenovo Legion Go Tasarımı

Lenovo Legion Go

Ayrıca el konsolu, Nintendo Switch gibi ayrılabilir kontrolcülerle birlikte geliyor. Switch’teki ayrılabilir işlev, kullanıcıların ekstra bir kontrolcü satın almak zorunda kalmadan bir arkadaş veya aile üyesiyle oyun oynamasına izin verdiği için bir hayli seviliyor. Switch’in Joy-Con isimli bu kontrolcüleri konsoldan ayırabiliyor ve iki ayrı kontrolcü olarak kullanılabiliyor. Legion Go’nun da benzer işlevler sunmasını bekliyoruz.

Bununla birlikte rapor, oyun konsolunun Full HD ekran olması beklenen 8 inçlik bir ekrana sahip olduğunu gösteriyor. Konsolun arka tarafı, birkaç tetikleyici, bir sağ kontrol tekerleği ve soğutma amacıyla tasarlanmış büyük bir havalandırma deliğine ev sahipliği yapıyor. Bağlantı açısından, çift USB-C bağlantı noktalarını, bir güç düğmesini, bir kulaklık girişini, artı ve eksi sembolleriyle işaretlenmiş ses ayar düğmelerini ve ayrıca bir mikro SD yuvasını görüyoruz.

Şimdilik cihazın teknik özellikleriyle ilgili herhangi bir detay açıklanmadı ancak önümüzdeki günlerde cihaz hakkında daha fazla şey duymayı bekliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.