Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sizi Bol Bol Düşündürecek Korku Anime Önerileri

Korku ve bilim kurgu türleri animede birleştiğinde olaylar farklı bir hal alıyor. Biz de klasik korku animeleri önermek yerine, iki türün karması olan en iyi animeleri derledik.

Korku anime önerileri listemiz ile her türden korku severi düşündük. Korku, eğlence ve medyada son derece popüler bir tür haline geldi. En iyi bilinen filmlerden bazıları korku filmleri ve bu tabii ki anime sektörünü de doğrudan etkiledi. Korkunç, doğaüstü varlıklar fikri, temel insan hesabının ötesinde, gerçekten baştan çıkarıcı bir düşünce.

Tekno-korku, bilim kurgu kavramları etrafında dönen bir korku alt türü. Teknoloji ve bilimsel ilerleme hem günlük hayatımız hem de bir bütün olarak medeniyet için faydalı olsa da, özellikle kontrolden çıkarsa son derece korkutucu olma potansiyeline de sahip. Biz de bu fikirden yola çıkarak birbirinden güzel korku animeleri listeledik.

Birbirinden Sürükleyici Korku Animeleri 2022

Korku Anime

 • 😎 Terra Formars
 • 7-) Vampire Hunter D
 • 6-) Serial Experiments Lain
 • 5-) Psycho-Pass
 • 4-) Gantz
 • 3-) Ghost In The Shell
 • 2-) Paprika
 • 1-) Akira

😎 Terra Formars

Korku Anime

Bilim adamları, Mars’ı insanlar için yaşanabilir hale getirmek için gezegene dönüştürmek amacıyla, yaşam için yaşanabilir hale getirmek için hamamböceği de dahil olmak üzere çeşitli organizmaları gezegene gönderdi. Tam 500 yıl sonra, Mars’a ulaşma girişimleri, mürettebat üyelerinin ölümüyle sona erdi.

Sonunda hamamböceklerinin mutasyona uğrayarak “Terra Formars” olarak adlandırılan dev insansı canavarlara dönüştükleri ve sadece Mars’ta değil, Dünya gezegeninde de öfkeli oldukları keşfedildi.

Terra Formars, bilimsel çabaların kötüye gitmesinin bir başka örneği. Bu yüzden de harika bir korku animesi. Terra Formars çehre ve güç bakımından ürkütücüdür. İnsanlar onlara karşı savaşmak için kendi yollarını bulurken, yine de karşılaşmak korkutucu.

7-) Vampire Hunter D

Korku Anime

Nükleer savaşın uygarlığın çoğunu yok ettiği bir dünyada, korkunç canavarlar ve siber yaratıklarla dolu bir dünyada vampirler hüküm sürüyor. Bir insan kadın olan Doris Lang, vampir Kont Magnus Lee tarafından saldırıya uğrar, bu yüzden kendisi bir vampir olmadan önce onu öldürmek için gizemli D’yi tutar.

Vampire Hunter D gotik bir korku animesi gibi görünse de, aslında biyo-mühendislik canavarlarının mitolojik canavarlarla yan yana durduğu bir vampir öldürme bilim kurgu destanı. Bu film hem bilim kurgu hem de korku sevenler için harika bir yapım ve kaçırılmaması gereken bir anime film.

6-) Serial Experiments Lain

Korku Anime

Lain Iwakura, Chisa Yomoda adında vefat ettiği varsayılan bir sınıf arkadaşından bir e-posta aldığında normal bir hayat yaşayan oldukça sessiz bir genç kız. Chisa ölmediğini, sadece vücudunu Wired adlı sanal dünyanın bir parçası olmak için verdiğini iddia ediyor. Lain kısa süre sonra Wired’ın dünyasına kendini kaptırır ve bir dizi ayrı karakter arasında bir dizi olaya yol açar.

Serial Experiments Lain, piyasadaki en tuhaf ve avangart anime serilerinden biridir ve gerçekten eşsizdir. Seri son derece felsefi ve teknolojik dünyadaki yaşam ve gerçeklik hakkında sorular sorar. Korku animesi önerileri listemize yazmazsak olmazdı.

5-) Psycho-Pass

Korku Anime

Uzak gelecekte Japonya, suç işleme potansiyellerini kontrol etmek için yaşayan tüm insanların beyinlerini tarayan bir bilgisayar ağı olan Sybil System tarafından yönetiliyor. Akane Tsunemori, Sybil Sistemi tarafından verilen kararlara göre suçluları yakalamak için çalışan ve Sistemin hesaplamalarına görünmeyen bir suç dehasını arayan çaylak bir müfettiş.

Psycho-Pass, teknolojinin sıradan insanların yaşamları üzerinde ezici bir erişime sahip olduğu distopik bir dünyada geçiyor. Seri teknik olarak korku animesi olarak sınıflandırılmasa da, bu animede teknolojinin kullanılma şekli kesinlikle ürkütücü. Bu yüzden korku animeleri listemize dahil etmekte bir sakınca görmedik ve izlemeniz gerektiğini düşündük.

4-) Gantz

Korku Anime

Evsiz bir adamı kurtarmaya çalışırken, Kei Kurono ve Masaru Kato’ya bir tren çarpar ancak ölmek yerine, puan karşılığında korkunç canavarları ve uzaylıları öldürmekle suçlandıkları gizemli bir yere ışınlanırlar.

Gantz hem heyecan verici bir aksiyon hem de ürkütücü bir korku animesi. Kei, Masaru ve müttefiklerinin her görevde savaşması gereken canavarca uzaylılar gerçekten ürkütücü ve bir savaş olduğunda ölümlerin olacağı kesin. Animenin kusurları olsa da, korkunç ve akıldan çıkmayan durumlar yaratma yeteneği yadsınamaz.

3-) Ghost In The Shell

Korku Anime

İnsanlığın çoğunun et ve kan bedenlerini sibernetik bedenlerle değiştirdiği bir dünyada Binbaşı Motoko Kusanagi, bilinmeyen bir amacı olan esrarengiz bir varlık olan “Kukla Ustası”nı çevreleyen bir davanın soruşturmasına öncülük ediyor.

Ghost in the Shell geleneksel bir korku anime hikayesi olmasa da, teknolojiye yönelik felsefesi bakış açısıyla kesinlikle ihtiyatlı bir korku hikayesi sunuyor. Binbaşı’nın, vücudunun çoğunu değiştirmesine rağmen insan olarak kalıp kalmayacağına dair korkuları psikolojik dehşete neden oluyor ve Kukla Ustası’nın hackledikleri kişilerin anılarını etkileme şekli de çok sinir bozucu.

2-) Paprika

Korku Anime

Gelecekte, “DC Mini” adı verilen bir cihaz, başkalarının insanların rüyalarını görmesini sağlıyor. Doktorlar Atsuko Chiba ve Kosaku Tokita, DC Mini’yi insanların hayallerini keşfederek psikolojik travmalarını ve rahatsızlıklarını aşmalarına yardımcı olmak için kullanmayı planlıyor. Bununla birlikte, böyle bir cihazın çalınması, insanların tuhaf davranışlarının artmasına neden olarak Chiba ve Tokita’yı umutsuzca hırsızı aramaya zorluyor.

Felsefi korku animesi olan Paprika, Satoshi Kon’un en ünlü filmlerinden bir tanesi ve hiçbir kısıtlama olmaksızın istilacı teknolojinin dehşetini ustaca anlatan bir yapım. DC Mini, modern çağda teknolojinin iki ucu keskin kılıcını göstererek hem topluma fayda sağlama hem de ona zarar verme yeteneğine de sahip.

1-) Akira

Korku Anime

Üçüncü Dünya Savaşı Tokyo şehrini yok ettikten sonra, Neo-Tokyo artık yolsuzluk ve çete şiddetiyle dolu kanunsuz bir şehir haline geldi. Kaneda ve Tetsuo, yolda yaşlı görünümlü garip bir çocukla karşılaştıklarında bir motorcu çetesinin genç liderleri oldu. Olay, gizli bir şekilde gerçekleşen gizli bir deneyle ilgili bir olaylar zincirini başlattı.

Akira, insan deneylerinin dehşetine odaklanan tüm zamanların en ikonik cyberpunk korku anime filmi. Tetsuo’nun yeni bulunan psişik güçlerini kötüye kullanan vahşi bir canavara dönüşmesinin ilerleyişi dehşet verici ve insan tarafından yaratılan bir canavarlıkla karşı karşıya kalmanın dehşeti gerçekten akıldan çıkmayan bir düşünce.

Akira ile birlikte korku animeleri 2022 listemizin sonuna geldik. Klasik korku serilerini önermektense, sizlere farklı dizi ve filmleri sunmaya çalıştık. Sizin favori korku animeniz hangisi? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.