Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Konami, Castlevania NFT’lerinden İyi Para Kazandı

Castlevania NFT'lerin müzayedeleri oldukça başarılıydı. Konami onları satarak 157.000 dolar kazandı.

Geçen hafta Konami, NFT’lerden veya değiştirilemez jetonlar olarak bilinen sanal ögelerden para kazanan en son oyun şirketi olmuştu. Yayıncı, Castlevania serisinden ögeler içeren bir müzayede düzenledi ve artık ne kadar kazandıklarını biliyoruz.

Açık artırma OpenSea’de yapıldı. Castlevania serisinin 35. yılı için hazırlanan 14 adet NFT satın alabiliyordunuz. Hepsi satın alındı ve Konami 157.000 dolar kazandı. NFT başına ortalama fiyat 12.000 dolardı. Castlevania’nın ilk bölümünden dünya haritası ile NFT için en yüksek fiyat olan 26 bin dolara satın alındı. Öte yandan oyunun kısa fragmanlarını içeren üç video da her biri 17 bin dolara satıldı.

Konami, Tekrarlayan Satışlardan Pay Alacak

Konami

Bu tutarların Konami için kazançların sonu olmadığını da belirtelim. Bunun nedeni, şirketin bu NFT’lerin sonraki sahipler tarafından yapılan her satışından da yüzde 10 alacak olması. Yayıncının bu ek kazançlar için uzun süre beklemesi gerekmeyecek. Açık artırmanın kazananları, bu tokenlerin çoğunu OpenSea’de zaten listeledi ve bazıları önceki açık artırmadan daha yüksek bir değere ulaşmayı başardı.

Böylece, tüm eylem oldukça başarılı oldu ve yakında Konami’nin daha fazla müzayede düzenlemesini ve diğer şirketlerin bu yayıncıyı örnek almasını bekliyoruz. Oyuncular, NFT’lere karşı oldukça olumsuz tepkiler veriyorlar ancak gördüğünüz gibi, hala çok para kazanabilirsiniz. Tabii bu işte herkes başarılı değil. Son zamanlarda Ubisoft, Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint için kendi NFT’lerini ve Quartz platformlarını satmaya başladı. İlk iki haftada toplam değeri 400 dolar olan sadece 15 token satıldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.