Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hideo Kojima’nın Yeni Xbox Oyunu Overdose (OD) Tanıtıldı

Hideo Kojima'nın yeni oyuna The Game Awards etkinliğinde duyuruldu. Overdose adlı bu yeni yapım farklı bir oyun türü ile geliyor.

Hideo Kojima, dün akşam sahiplerini bulan The Game Awards 2023 kapsamında merakla beklenen bir sonraki yeni oyununu duyurdu. Resmi açıklama ile birlikte gizemli projenin Overdose olduğunu öğreniyoruz. Xbox ile ortaklaşa geliştirilen bu yeni projede Oscar ödüllü yönetmen Jordan Peele yer alıyor.

Yeni duyurulan oyun hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Peele, “Üzerinde çalıştığımız proje daha önce hiçbir şeye benzemiyor. Çılgın bir projenin sizlere sunulacağını söyleyebiliyoruz. Oyunda Hunter Schafer, Sophia Lillis ve Udo Kier gibi aktörlerin performansları yer alıyor” ifadelerini kullandı.

Overdose Yeni Bir Deneyim Sunacak

Daha önce birçok söylentisi bulunan ve yer yer çeşitli bilgileriyle karşımıza çıkan bu yeni proje hakkında Kojima da birtakım açıklamalarda bulundu. OD’nin sinematik yoğunluğa sahip bir oyun olduğunu belirten efsane yönetmen “Üzerinde çalıştığımız bu proje hem bir oyun hem de bir film niteliğinde. Proje içerisinde korku eşiğinizi test edebilecek ve aynı zamanda bu konsept üzerinde de oldukça fazla yoğunlaşmış durumdayız. Oyun içerisinde yer aldığınız sürece aynı zamanda film sınırlarına da zorluyoruz” dedi.

kojima peele

Overdose adlı projenin ne zaman çıkış yapacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Kojima Productions’ın yeni projesi için elbette beklentiler bir hayli yüksek. Diğer taraftan geliştirici ekip aynı zamanda yeni bir devam oyunu üzerinde de çalışıyor. Bu devam oyunu ise kargo taşımacılığı yaptığımız ve açık dünyayı keşfettiğimiz Death Stranding 2 olacak.

Death Stranding oyunu genel olarak oyuncular tarafından sevilmiş ve Kojima burada diğer oyunlardan farklı bir yapıyı benimsemiş durumda. Oyun türü olarak diğer oyunlardan farklılık gösteren bu yapım elbette her bir oyuncuya hitap etmiyor ve kendi yapısını ve dünyasını oyunculara aktarıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.