Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Koch Media İsim Değiştirdi

Deep Silver'ın ana şirketi Koch Media, yakın tarihli bir röportajda, Plaion olarak yeniden markalaştığını duyurdu.

Koch Media kurulduğu 1994 yılından bu yana yazılım distribütörü olarak sağlam bir isim yaptı. Alman-Avusturya şirketini hiç duymamış olsaniz bile, muhtemelen Deep Silver ve Saints Row geliştirici Volition’ı içeren yan kuruluşlarından bir tanesini mutlaka duymuşsunuzdur.

bunun yanı sıra artık isteseniz de Koch Media adını duyamayacaksınız. Şirket, Perşembe günü yeni bir logo ile Plaion adı altında yeniden markalaştı. Genel Müdür Klemens Kundratitz yakın tarihli bir röportajda marka değişikliğini tartışarak yeni adı ve değişikliğin nedenlerini açıkladı. GamesIndustry.biz‘e konuşan Kundratitz, yeniden markalaşmanın, şirketin görünümünü basitçe modernize ederek nasıl başladığını açıkladı.

Koch Media Modernize Edilecek

Koch Media

Bununla birlikte, şirket liderleri nihayetinde tam bir yeniden markalaşma taahhüdü vererek işleri daha da ileri götürmeye karar verdi. Kundratitz, “İnsanların bunu ön gösterim olarak görmelerini önlemek istiyoruz. Gönderdiğimiz sinyal, bir yolculukta olduğumuz ve bu yolculuğa yeni bir ad, yeni bir görsel görünüm vermek güzel oldu.” ifadelerini kullandı.

Şirketin genel müdürü, Plaion’un modern bir uluslararası şirket olduğunu nasıl göstermek istediğini de dile getirdi. Şirket ayrıca bu mesajı hem çalışanları hem de şirket dışındakiler için anlaşılır bir şekilde yaymak istedi. Kundratitz’e göre, bu sürecin bir parçası, Koch Media’nın küresel bir şirketten ziyade merkezi bir Avrupa şirketi olarak algılanmasını içeriyordu.

Bu yeni isme yansıdı. “Kola” olarak telaffuz edilen Koch, Alman olmayanlar için garip olabilir ancak Plaion, Almanca bilmeyenler için daha kolay olan ve kesinlikle bir oyun ve film şirketi için uygun olan “Oyun” olarak telaffuz edilir. Plaion ayrıca yeni logosunu “Oyun” için üçgen sembolü andıracak şekilde tasarladı. Ayrıca, şirketin yeni dijital odağını simgeleyen, 1 ve 0’a benzeyen stilize bir “IO”ya sahip.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.