Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kafalar Esports Resmen Kapandı

Türkiye'nin önde gelen espor takımlarından Kafalar Esports, tüm operasyonlarına son verdiğini ve espor arenasından resmen çekildiğini duyurdu.

Yakın zaman önce Valorant operasyonlarını durdurduğunu açıklayan Kafalar Esports, sektöre tamamen veda ettiğini duyurdu. Aktif olarak mücadele ettiği PUBG Mobile’dan da çekilen ekip, sosyal medyadan paylaştığı mesajla birlikte espor arenasından çıktığını açıkladı.

Kafalar Esports tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kafalar Esports olarak yakın zamanda ikinci bir tarihe kadar Valorant operasyonlarımızı durdurduğumuzu açıklamıştık. Her ne kadar geri döneceğimizi söylesek de, bu sektöre aşık olsak da üzülerek espor arenasına veda ettiğimizi siz değeri takipçilerimizle paylaşmak durumundayız. Aktif olarak mücadele ettiğimiz PUBG Mobile operasyonlarımızı da son vererek sektöre veda ediyoruz. Espor sahnesinde bulunduğumuz süreçte gerek VCT başarılarımız gerek ESA’da yaptığımız derecelerde bizi destekleyen tüm taraftarlarımıza teşekkür etmek bize için boynumuzun borcudur. Sektöre her zaman en iyiyi hedefleyen oyuncular kazandırdığımız için çok mutluyuz. Ayrıca Kafalar Esports bünyesinde yer almış tüm oyuncularımıza ve ekip arkadaşlarımıza da emekleri için teşekkür ederiz”

Kafalar YouTube kanalı, mülteci tartışmalarının alevlendiği bir dönemde Pakistan’a video çekmeye gittikleri için sosyal medyada eleştirilmişti. Hatta olayın ardından Kafalar Esports takımından bazı oyuncular organizasyonla yollarını ayırdıklarını açıklamışlardı. Daha sonra ekibin üyeleri, Pakileri övdükleri ve propaganda amaçlı olarak Pakistan’a gittikleri iddiaları karşısında bir video daha çekmiş ve kendilerini savunmuşlardı.

Peki, siz Kafalar Esports takımının kapatılması hakkında ne düşüyorsunuz? Sizce bu kararda Kafalar’ın Pakistan videosu etkili olmuş olabilir mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Bekir

    Pakistan videosu çekmemeleri lazımdı. Şuan zaten Türk Halkı mülteci konusun’da çok hassas bu hassaslık üzerine böyle bir video çekilmesi büyük tepkilere ve ayrılıklara yol açtı.

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.