Judgment Devam Oyunu Olacak Lost Judgment Duyuruldu

Yakuza serisiyle tanınan stüdyo Sega ve Ryu ga Gotoku, ilk olarak 2019'da piyasaya sürülen Judgment'ın devamı olan Lost Judgment oyununu duyurdu. Oyun, 24 Eylül'de yalnızca Sony ve Microsoft konsollarında yayınlanacak.

Jeff Grubb’un raporları da dahil olmak üzere sabahtan beri internette dolaşan bilgiler, bugün Yakuza serisinin yaratıcıları Ryu ga Gotoku stüdyosunun yeni oyununun Sega’nın resmi mesajı olarak somutlaştığını gösterdi. Açıkladığı oyun olan Lost Judgment, 2019’un PlayStation 4 oyunu Judgment‘ın devamı olacak ve PS4, PS5, XONE ve XSX/S konsolları için yalnızca (en azından şimdilik) 24 Eylül‘de çıkış yapacak. Aşağıda oyunun fragmanını görebilirsiniz.
Geliştiriciler, PS5, XSX/S ve Google Stadia’da tam iki hafta önce piyasaya sürülen önceki oyundan bilinen ana karakter olarak Takayuki Yagami’ye dönmeye karar verdi. Lost Judgment hikayesinde şu anda özel bir dedektif ve eskiden yetenekli bir avukat olan o bir kez daha gizemli bir cinayeti çözmek zorunda kalacak. Oyunun kahramanı olan seslendirme sanatçısı Takuya Kimura’ya göre, oyun biraz daha az acımasız unsurlardan ve mizahtan yoksun olmayacak. Hikaye sırasında, oyunun yapımcısı Kazuki Hosokawa’ya göre, “kahkaha, gözyaşı, mücadele ve biraz gerginlikle dolu” bir dizi görevde yerel bir liseye gizlice gitmemiz gerektiğini söylemem yeterli. Okul Hikayeleri denen, boks yapacağız, dans edeceğiz ve kaykay yapacağız.

Lost Judgment ve Yakuza’nın geliştiricileri tarafından yapılan yeni üretim, keşfedilecek toplam iki konum sunacak: Tokyo’nun Kamurocho bölgesi (Kabukicho’dan esinlenerek) ve gerçek olanı modellenen liman şehri Yokohama, gündüze göre geceleri önemli ölçüde değişecek. Ayrıca, ana karakter önceki oyuna göre geliştirilecek, Lost Judgment’da Yagami daha fazla stil kullanarak savaşabilecek (vinç ve kaplan, yılan okulu teknikleriyle birleştirilecek) ve çevreye sızmak için gizlilikte dahil yeni seçenekler kazanacak.

lost judgment1

Yaratıcılar ayrıca detaylara gösterilen büyük ilgiden de övündü. Daha önce bahsedilen Kazuki Hosokawa, Lost Judgment ‘daki lisenin sadık bir şekilde yeniden üretilmesine özel önem verdi – geliştirme ekibi, sınıfların, amfilerin, koridorların ve spor salonlarının bazı “çok doğru modellemelerini” yapmak zorunda kaldı. Yani Yokohama’daki lisenin oyunun önemli bir parçası olacağını varsayabiliriz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Ryu ga Gotoku’nun yeni oyunu sonbaharın başında sadece Sony ve Microsoft konsollarında çıkacak. PC oyuncuları sıralarını beklemek zorunda kalacak çünkü Sega düzenli olarak Yakuza PC’nin sonraki bölümlerini getiriyor, bu yüzden Takayuki Yagami serisinde de aynı şey olabilir.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol