Jagged Alliance 3 Resmi Olarak Duyuruldu

THQ Nordic, Jagged Alliance serisinin bir sonraki bölümü olan Jagged Alliance 3'ü duyurdu. Bu duyuruyu kutlamak için yayıncı ilk ekran görüntülerini, ayrıntılarını ve ilk fragmanını yayınladı.

THQ Nordic, Jagged Alliance 3 isimli efsanevi strateji oyunları serisinin yeni bölümünü duyurdu. Paralı askerler alıyoruz, onları silahlandırıyoruz ve görevlere gönderiyoruz. Savaş sistemi sıra tabanlı ve hedef alacakları vücut bölümleri de dahil olmak üzere astların çok hassas bir şekilde kontrol edilmesini sağlayan mekanikler bizleri bekliyor olacak.

Jagged Alliance 3‘te, hepsi kendi benzersiz kişilikleri, tuhaflıkları ve geçmişleri olan devasa paralı askerler arasından seçim yapacağız. Ardından yeni insanlarla tanışırken, para kazanırken, ekibinizi büyütürken ve nihayetinde ülkenin kaderini belirleyecek kendi kararlarınızı verirken Grand Chien’i keşfedeceksiniz.

Jagged Alliance 3

Jagged Alliance 3 Neler Sunacak?

Oyun, paralı asker şubesinin faaliyetleri hakkında sıra tabanlı bir strateji oyunu. Konu şöyle: Bir muz cumhuriyetinin başkanı bir ayaklanmayla boğuşuyor. Bir komşu ülke, durumdan yararlanarak, topraklarını genişletmek için saldıracak. Ayrıca, komşu bir ülkenin harap ettiği ve işgal ettiği ayaklanmada çok uluslu bir şirket, tehlikeli ve korkunç deneyler yapmakta. Çatışmanın dört tarafından birine katılma fırsatımız olacak. Ayrıca oynanamayan beşinci fraksiyon da oyunda yer alacak.

Jagged Alliance 3‘te, döngünün önceki bölümlerinde olduğu gibi, detaylı emirler verebileceğimiz bir paralı asker mangasını (farklı özellik ve yeteneklere sahip 40 karakter var) komuta ediyoruz. Eylemin gerçekleştirilme sırası, karakterin “inisiyatif” özelliğinin değerine bağlı olacak. Dünya haritasında ekip, yürüyerek veya araç kullanarak seyahat edebilecek. Taktik haritada birlik ayakları üzerinde hareket etmek zorunda kalacak ve araçlar şu anda gereksiz eşyalar için depo olarak kullanılabilecek.

Stratejik bir savaş oyununa yakışır şekilde, emrimizde geniş bir silah cephaneliğine sahip olacağız. Serinin önceki bölümlerini bilenler, silahlanmanın bazı unsurlarını tanıyacak. Ayrıca, bazı yeni silah modelleri eklendi ve bir dizi farklı mühimmat ve zırh türü tanıtıldı. Paralı askerler, sabit ağır makineli tüfekleri de kullanabilecek.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol