Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA, Yeni Iron Man Oyununu Unreal Engine 5 ile Geliştiriyor

Electronic Arts tarafından yayımlanan bir iş ilanına göre yeni Iron Man oyunu Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor.

Electronic Arts ve Marvel ortaklığındaki tek oyunculu Iron Man oyununun yapımına başlandığını şubat ayında sizlerle paylaşmıştık. Star Wars: Squadrons ve Dead Space Remake’in arkasındaki EA Motive ekibi tarafından geliştirilen projeye, Guardians of the Galaxy’nin yapımcısı Olivier Proulx liderlik ediyor. Bugün, bir süredir haber alamadığımız oyuna dair bazı yeni bilgiler edindik.

Oyun dünyasının ünlü muhabirlerinden Tom Henderson‘ın aktardığı bilgilere göre yakın zamanda yayımlanan yeni bir iş ilanı, Iron Man oyununda Frostbite motoru yerine Unreal Engine 5 kullanacağını gösteriyor. EA web sitesinde bulunan iş ilanının açıklamasında, “Unreal Engine 5 ile geliştirilen yeni AAA Iron Man video oyunu üzerinde çalışan dinamik ekibimize katılmak üzere oldukça yetenekli ve deneyimli bir Ses Yazılımı Geliştiricisi arıyoruz” ifadeleri yer alıyor.

Iron Man Oyununda Unreal Engine 5 Kullanılıyor

iron man oyunu ea

Motive Studios ve EA, ilk olarak Eylül 2022’de duyurdukları Iron Man oyununu “Iron Man’in zengin tarihinden yararlanan, Tony Stark’ın karizmasını ve yaratıcı dehasını içine alan ve oyuncuların bunun nasıl bir şey olduğunu hissetmelerini sağlayan, tamamen yeni tek oyunculu, üçüncü şahıs, aksiyon-macera” olarak tanımlamıştı.

Öte yandan iki firma arasındaki ortaklık, başka projelere de sahne olacak. Şirketin şu anda tek oyunculu, açık dünya Black Panther oyunu yaptığı da biliniyor. Proje, Monolith Productions’ın eski patronu Kevin Stephens tarafından yönetilen yeni bir stüdyoda hayata geçiriliyor. Peki, siz EA tarafından geliştirilen yeni Iron Man oyunu için heyecanlı mısınız? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.