Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPhone Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Sorunu Çözümü – 2023

iPhone'dan bilgisayara fotoğraf atarken çeşitli sorunlar mı yaşıyorsunuz? Karşılaştığınız tüm hatalar için kesin çözüm yöntemlerini derledik.

iPhone fotoğrafları bilgisayara aktarma sorunu nasıl çözülür? Fotoğrafları bilgisayarınızdan iPhone‘a atmak oldukça basit ve sorunsuz bir işlem ancak iPhone’dan bilgisayarınıza bir şeyler atmak istediğinizde hatalarla karşılaşmanız muhtemel. Özellikle, telefonunuzda yer açmanız gerekiyorsa veya bir yedekleme işlemi yapacaksanız, bu sorunun çok can sıkıcı olduğunu biliyoruz.

Neyse ki, iPhone fotografları bilgisayara atma sorununu çözmek için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem mevcut. Fotoğraflarınızı atmaya çalışmadan önce “iPhone’da En İyi Saklama” ayarını kullanmadığınızdan emin olun. Ayrıca aktarım yaparken kullandığınız kablonun hasarlı olmadığından emin olun ve portlara tam olarak oturmasına da dikkat edin. Gelin, şu can sıkıcı sorundan kurtulalım.

iPhone Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Sorunu Çözümü

Apple‘ın katı güvenlik politikaları ve kapalı kutu işletim sistemi sebebiyle iPhone’dan bilgisayara fotoğraf atarken sorun yaşanma ihtimallerinin yüksek olduğunun farkındayız. Sorununuzu ortadan kaldıracak çözüm yöntemleri ile derdinize derman oluyoruz:

1- iPhone ve PC’nizi Yeniden Başlatın

Reset

iPhone fotoğrafları bilgisayara aktarma sorunu yaşıyorsanız, öncelikle bilgisayarınızı ve telefonunuzu yeniden başlatın. İki cihazdan birisinde bekleyen bir güncelleme varsa, bu hamle ile sorunu kökten çözebilirsiniz. Ayrıca belirli bir uygulamada geçici bir aksaklık varsa, yine yeniden başlatarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

2- Bu Bilgisayara Güven Seçeneğini Seçin

iPhone Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Sorunu Çözümü - 2023

Telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda, iPhone’a “Bu bilgisayara güvenilsin mi?” mesajı gelecek ve cihaz bir bilgisayara bağlandığında kötü amaçlı yazılımların yüklenmesini önlemek için size iki seçenek sunacak. Fotoğrafları içe aktarmadan önce şifreyi girerek iPhone’unuzun kilidini açın. Daha sonra bu ekrandaki “Güven” seçeneğine tıklayın. Artık fotoğrafları aktarabilirsiniz.

3- Kablonuzu Kontrol Edin

iPhone Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Sorunu Çözümü - 2023

Bozuk olmadıklarından emin olmak için USB bağlantı noktasını ve kabloyu kontrol etmeniz gerekli. Eğer, iPhone fotografları bilgisayara atmak için kablolu bağlantı kullanıyorsanız, USB noktasını değiştirin. Eğer, port sorunsuz çalışıyorsa, kablonuzda hasar olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca aktarım yapabilmek için kablonuzun lisanslı ve orijinal olması gerektiğinin de altını çizelim.

4- iPhone Konumunu ve Gizliliğini Sıfırlayın

iPhone Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Sorunu Çözümü - 2023

iPhone’unuzun konumu Mac’inizin konumuyla eşleşmiyorsa aygıtınızı algılayamayabilir. Mac’e fotoğraf aktarırken sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz:

 • iPhone’unuzun Ayarlar bölümüne gidin.
 • Genel‘e gidin ve Sıfırla‘yı seçin..
 • Konumunuzu ve Gizliliğinizi Sıfırlayın‘a tıklayın.
 • Şimdi iPhone’unuzu bir PC’ye bağlayın.
 • Cihaza güven diyerek aktarıma başlayabilirsiniz.

5- iCloud Fotoğraf Kütüphanesini Kapatın

iPhone Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Sorunu Çözümü - 2023

Yukarıdaki tüm yöntemlere rağmen, iphone fotoğrafları bilgisayara aktarma sorunu hâlen devam ediyor ise iCloud Kitaplığınızı kapatmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Aşağıdaki adımları takip edin:

 • Ayarlar‘ı açın.
 • iCloud‘a tıklayın.
 • Fotoğraflar‘a basın.
 • iCloud Kitaplığı‘nı kapatın.

6- Tek Seferde Binlerce Fotoğraf Seçmeyin

iPhone Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Sorunu Çözümü - 2023

Fotoğrafları herhangi bir yöntemle bilgisayara aktarırken, görüntülerin yalnızca bir kısmını içe aktarın. Tek seferde 20.000 görseli içe aktarmaya çalışmayın. Makul boyutlarda bölümler oluşturun ve ardından fotoğrafları PC’ye aktarın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.