Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ucuza iPhone Almak İçin Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Vizesiz ülkelerde iPhone fiyatları ne durumda? En ucuz iPhone'u hangi ülkeden alabileceğinizi anlatıyoruz.

Ucuz iPhone almak için en uygun ülke hangisi? Türkiye’ye vizesiz, sınır kapısında vize veya online vize fırsatları sunan ülkelerdeki iPhone fiyatlarını inceleyerek en ucuza alabileceğiniz ülkeleri belirledik. Artan döviz ile Apple’ın üst üste yaptığı zamlar ve KDV zammı derken, iPhone 14 Pro Max fiyatları aldı başını gitti. Neredeyse 90.000 TL bandına dayanan en pahalı iPhone’u Türkiye’den almak bir hayli zorlaştı.

Vize masraflarıyla uğraştırmadan, Türkiye’ye yakın ve ucuz iPhone satan vizesiz gidilebilecek ülkeler sayesinde halen uygun fiyatlı iPhone satın almak mümkün. IMEI kayıt ücretinin 6.091 TL’den 20.000 TL’ye yükselmesiyle birçok ülke artık teknoloji alışverişi dezavantajlı hale geldi. Ancak, artan IMEI kayıt ücretine rağmen ucuz iPhone satın almanın mümkün olduğu vizesiz ülkeler hala mevcut.

iPhone Almak İçin En Uygun Ülkeler – Vizesiz

Vizesiz iPhone alınacak ülkeler 2023‘te artan fiyatlar sebebiyle azaldı ancak hala ucuz iPhone 14 Pro Max alabileceğiniz 8 ülkeyi bulduk. IMEI kayıt ücretine rağmen ucuza telefon alabileceğiniz ve vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeleri derledik. Peki, en ucuz iPhone hangi ülkeden alınır? İşte vizesiz seyahat ederek ucuza alışveriş yapabileceğiniz ülkeler:

 • Irak
 • Makedonya
 • Kıbrıs
 • Gürcistan
 • Kosova
 • Bulgaristan
 • Arnavutluk
 • Sırbistan

Irak

Ucuza iPhone Almak İçin En Uygun Ülke Hangisi?

iPhone almak için en uygun ülke Irak olarak karşımıza çıkıyor. Irak’tan iPhone 14 Pro Max 256 GB modelini 1.844.640 IQD yani 27.400 TL gibi bir ücret karşılığında satın alabiliyorsunuz. Vizesiz 10 gün kalabileceğiniz veya direkt sınır kapısından vize alabileceğiniz Irak’tan çok uygun bir fiyata iPhone alabilirsiniz.

Makedonya

Ucuza iPhone Almak İçin En Uygun Ülke Hangisi?

Türkiye’den vize istemeyen ve 90 gün kalabileceğiniz Makedonya’da iPhone fiyatları bir hayli uygun. Bir Balkan ülkesi olan Makedonya’dan iPhone 14 Pro Max 1 TB modelini 131.990 Makedonya Dinarı, yani 64.000 TL gibi bir fiyata satın alabiliyorsunuz.

Kıbrıs

Ucuza iPhone Almak İçin En Uygun Ülke Hangisi?

Vizesiz bir şekilde süresiz olarak kalabileceğiniz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde iPhone 14 Pro Max 256 GB modelini 40.000 TL gibi bir fiyattan satın alabiliyorsunuz. Dolayısıyla iPhone almak için en uygun ülkelerden birisi olan yavru vatana giderek hem güzel bir tatil yapıp hem de ucuz iPhone sahibi olabilirsiniz.

Gürcistan

Ucuza iPhone Almak İçin En Uygun Ülke Hangisi?

Pasaporta bile ihtiyaç duymadan yalnızca kimlikle giriş yapabileceğiniz Gürcistan’dan 6.899 Lari (70.000 TL) karşılığında iPhone 14 Pro Max 1 TB modelini satın alabiliyorsunuz. Bana “iPhone almak için hangi ülkeye gidilir?” diye soran birisine Gürcistan’ı gönül rahatlığıyla öneremem çünkü fiyat hemen hemen Türkiye ile aynı. Ancak hem tatil yapıp hem iPhone almak isterseniz tercih edebilirsiniz.

Kosova

Ucuza iPhone Almak İçin En Uygun Ülke Hangisi?

Kosova, Türk vatandaşları için 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla vize muafiyeti sunuyor. Vizesiz ülkelerde iPhone fiyatları hızla tırmanırken, bu ülkelerden birisi olan Kosova’da fiyatlar bir hayli uygun. Yalnızca 1.190 Euro’dan başlayan iPhone 14 Pro Max modellerini güncel kur ile 35.666 TL gibi cüzi bir ücretten satın alabiliyorsunuz.

Bulgaristan

Ucuza iPhone Almak İçin En Uygun Ülke Hangisi?

En ucuz iPhone 14 Pro Max modeli olan 128 GB versiyonunu 2.539 Leva (38.913 TL) karşılığında satın alabileceğiniz Bulgaristan, vizesiz olarak 90 güne kadar ülkede kalmanıza izin veriyor. Temmuz 2023 itibarıyla iPhone almak için en uygun ülkelerden birisi olan Bulgaristan, Irak’tan sonra iPhone almak için en çok tercih edilen ülkelerden birisi oluyor.

Arnavutluk

Ucuza iPhone Almak İçin En Uygun Ülke Hangisi?

Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan ve Türkiye’ye yakınlığıyla bilinen Arnavutluk’ta da iPhone fiyatları bir hayli uygun. En üst model olan iPhone 14 Pro Max’in başlangıç modelini 1.479 Euro (44.338 TL) karşılığında satın alabiliyorsunuz.

Sırbistan

Ucuza iPhone Almak İçin En Uygun Ülke Hangisi?

Geçtiğimiz aylarda iPhone almak için en uygun ülke olan Sırbistan, artık bu unvanını üstteki ülkelere kaptırsa da, Sırbistan’da halen iPhone 14 Pro Max 1TB modelini 294.290 RSD yani 75.296 TL karşılığında satın alabiliyorsunuz. Yine 90’a güne kadar vizesiz olarak ülkede kalabiliyorsunuz. IMEI kayıt ücreti eklendiğinde Türkiye’den pahalıya geldiği için bu ülkeyi son tercih olarak sakladık, işiniz bu ülkeye düşmedikçe buradan iPhone almanızı tavsiye etmiyoruz.

Vizesiz ülkelerde iPhone fiyatlarını derlediğimiz içeriğimizin sonuna geldik. Güncel fiyatlardan, fırsatlardan ve teknolojik gelişmelerden haberdar olmak için bizleri takibe almayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.