Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPhone 15 Pro Kamera Özellikleri Sızdırılmaya Başladı

Sızdırılan bir rapora göre Apple, iPhone 15 Pro akıllı telefonunda 10x optik zoom destekli periskop lens kullanabilir.

Bir analist, 2023 Apple iPhone 15 serisi ile ilgili ilginç bilgileri sızdırdı. Görünüşe göre iPhone 15 Pro, gelişmiş yakınlaştırma özellikleri sunan bir periskop kamera lensine sahip olması kuvvetle muhtemel.

MacRumors tarafından sızdırılan bir rapora göre analist Jeff PuiPhone 15 Pro’nun, Apple’ın akıllı telefona daha uzun bir telefoto lens yerleştirmesini sağlayacak bir periskop kamera sistemine sahip olabileceğini belirtti.

iPhone 15 Pro Gelişmiş Kamera Özellikleri ile Gelecek

iPhone 15 Pro

Ek olarak, bu aynı zamanda kullanıcıların kaliteden ödün vermeden daha da yakınlaştırmalarına olanak tanıyor. Cupertino merkezli teknoloji devi bir süredir telefonlarına periskop lens eklediği söyleniyor. Bu özelliğin ilk sızıntılarını 2020’de bilinen bir Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan gelmişti. Daha önce de iPhone 14 Pro’nun bu kamera teknolojisine sahip olacağı bildirilmişti. 

Şu an itibariyle, mevcut birinci sınıf amiral gemisi iPhone 13 serisi, Pro modellerinde 3x optik zoom bulunuyor. Ancak yeni nesil modellerde iPhone, piyasadaki en iyi Android telefonlara rakip olacak şekilde 10x’e kadar optik zoom sunabilir. Bunun hala doğrulanmamış bir rapor olduğunu belirtmekte fayda var. Şirketin 2 yıl sonra gelecek kamera sensörü hakkında şimdi kesin bir şey söylenmesi için çok çok erken. Detaylar geldiğinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.