Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPhone 15 Pro, SIM Kart Yuvası Olmadan Gelebilir!

Apple'ın sevilen akıllı telefon serisi iPhone'un gelecek yıllarda çıkacak akıllı telefonlarından birisi olan iPhone 15 Pro sim kart yuvası olmadan gelebilmesi kuvvetle muhtemel.

2023’te piyasaya sürülmesi planlanan iPhone 15 Pro’nun fiziksel bir SIM kart yuvası olmadan gönderilen ilk iPhone modeli olacağını öne sürüyor. Şüpheli olan bir söylenti, BlogDoiPhone’dan geliyor ve iddiaya göre “içerden sızıntılara” göre belirtiliyor.

Sızdırılan rapora göre; Apple, eSIM teknolojisini uygulayarak uzun süredir SIM karta ihtiyaç duymamanın yollarını deniyor. Ancak iPhone Blog’un dahili kaynaklarına göre, 2023’ten itibaren iPhone’un Pro sürümü, fiziksel SIM’e herhangi bir giriş yapmadan, yalnızca 2 eSIM yuvasıyla çalışmaya başlayabilir.

iPhone 15 Pro 2023’te Çıkabilir

iPhone 15 Pro

iPhone ve iPad, son birkaç yıldır eSIM teknolojisine geçiş yapıyor. Aslında iPhone 13 ve iPhone 13 Pro, aynı anda iki eSIM kullanmanıza olanak tanıyan, çift eSIM desteği sunan ilk iPhone modelleridir. Ek olarak, Apple’ın ayrıca, Lightning girişi olmayan bir iPhone anlamına gelen, bağlantı noktası olmayan bir iPhone için çalıştığı da söyleniyor. Apple’ın aynı zamanda fiziksel SIM kart yuvasını da devre dışı bırakması ve cihazın dayanıklılığını önemli ölçüde artırması mantıklı olacaktır.

Apple’ın SIM’siz iPhone’u yalnızca belirli pazarlarda piyasaya sürmesi de kuvvetle muhtemel. eSIM teknolojisinin benimsenmesi ülkeden ülkeye büyük farklılıklar gösterir, bu nedenle Apple, eSIM’in benimsenmesinin belirli bir eşikte olduğu pazarlarda yalnızca iPhone 15 Pro’yu SIM kart yuvası olmadan piyasaya sürebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.