Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPhone 15 Pro Hakkında Yeni Söylenti!

iPhone 15 serisinde yer alacak Pro ve Ultra modeli için yeni bir özellik sızdırıldı. Belirtilenlere göre iki cihaz da, şarj kablosuyla 4K ekranlara görüntü yansıtabilecek.

Birden fazla kaynak, Apple’ın yaklaşan iPhone 15 serisindeki her modelin Lightning bağlantı noktaları yerine USB-C şarj bağlantı noktalarını kullanacağını açıklamıştı. Son yayınlanan bildirilere göre ise iPhone 15 Pro, iki ayrı şarj noktasına sahip olacak. iPhone 15 Pro, USB-C 3.2 veri aktarım hızlarına ek olarak Thunderbolt 3 veri aktarım hızlarını da destekleyecek. Thunderbolt 3 hızları 40 Gbps’ye, USB-C 3.2 hızları 20 Gbps’ye ulaşabilir. Bu da Pro modelinin dosyaları çok daha hızlı aktarabileceği anlamına geliyor.

Apple sızıntısı yapan analyst941, Pro modelinin 4K monitörlerle uyumlu hale geleceğini yani belirli türde monitörleri görüntüleyebileceğinizi iddia etti. En iyi iPad’lerde olduğu gibi, pahalı adaptör aksesuarlarına yatırım yapmanıza gerek kalmadan içeriği ayrı bir ekranda görüntüleyebileceksiniz. Analyst941: ”Cihaz, kayıt sırasında monitörlere canlı 4K Thunderbolt çıkışları sağlayacak yeni bir sinematografi özelliği kullanacak. Herhangi bir kontrol olmaksızın canlı 4K kamera görüntülerini gösterebilen bir monitöre bağlanacaksınız.” dedi.

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra Bu Yıl Çıkış Yapacak

iPhone 15 Pro

Bu özelliğin muhtemelen haziran ayında duyurulacak olan iOS 17 ile birlikte geleceği söyleniyor ancak teknolojiden yalnızca 15 Pro ve 15 Ultra modeli kullanıcıları yararlanabilecek. Apple’ın yakında piyasaya çıkacak premium iPhone’larının, yalnızca şarj bağlantı noktasını kullanarak her türlü içeriği birden çok ekranda paylaşmanıza izin verip vermeyeceği henüz net değil. Örneğin oyun ve film içeriği, yine de bir AirPlay veya Apple TV gerektirebilir.

En azından film yapımcıları, fotoğrafçılar ve diğer kullanıcılar; bu özellik ile konularını daha büyük, kontrolsüz monitörlerde görselleştirme seçeneğine sahip olacak gibi görünüyor. Doğal olarak bu yeni tahminleri şüpheyle karşılamak gerekiyor ancak @analyst941, Dynamic Island’ın her iPhone 15 modeline geleceğini belirten ilk kişiydi. Bu yüzden kaynak oldukça güvenilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.