Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Apple, iPhone 15 Pro Max’e Optik Zoom Ekleyecek

Apple, iPhone 15 Pro Max'te periskop lens kullanacak ve optik yakınlaştırmayı iyileştirecek.

iPhone 14 serisi hayatımıza gireli neredeyse altı ay oldu. Bu çok uzun bir süre olmasa da Apple, iPhone 15 modelleri üzerinde şimdiden çalışmalara başladı. Bu çalışmalar devam ettikçe bazı bilgiler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Ortaya çıkan en son bilgi, iPhone 15 Pro Max‘in kamera özellikleriyle ilgili gündeme geldi ve yeni amiral gemisinin gelişmiş optik zoom ile geleceği bildirildi.

iPhone’lar genellikle kamera performanslarıyla her zaman zirvede yer alan akıllı telefonlardan oldu. Şirket sürekli olarak iyileştirilmiş kalite sunsa da, yeni özellikler söz konusu olduğunda rakiplerinin gerisinde kaldı. Örneğin Samsung, hem dijital hem de optik yakınlaştırma ile 100x’e kadar yakınlaştırma sunarken Apple, iPhone 14 Pro serisi ile 3x optik yakınlaştırmayı tanıttı. Dijital yakınlaştırmayı da dahil edersek 15 katı zoom yapabiliyorsunuz.

iPhone 15 Pro Max’te Periskop Lens Olacak

Apple, iPhone 15 Pro Max'e Optik Zoom Ekleyecek

Yeni söylentilere göre yeni nesil iPhone 15 Pro Max, optik yakınlaştırmayı ikiye katlamaya izin verecek bir “periskop lens” ile çıkış yapacak. Apple’ın Pro Max modellerinde periskop lens kullanması şaşırtıcı değil. Apple analisti Ming-Chi Kuo da bir süre önce benzer iddialarda bulunmuş ve özelliğin sadece Pro modellerde yer alacağını belirtmişti.

Bu tür bir lens, 5x ila 6x yakınlaştırmaya izin verecek. Sonuç olarak arka kamera ile uzaktaki bir nesneyi çekerken herhangi bir kalite kaybı yaşanmayacak. Periskop lens, cihazı büyütmeden gerçekten çok yakınlaştırmak için aynalar ve lensler kullanan bir kamera gibidir diyebiliriz. Gizli kalırken suyun üstünü görmek için denizaltılarda kullanılan periskopu temel aldığı için oldukça kuvvetli bir teknoloji.

Akıllı telefonlarda periskop lens, ışığı aynalardan geçirerek ve kamerayı küçük tutarak yüksek kaliteli yakınlaştırmalı fotoğraflar çekmeye yardımcı oluyor; Samsung ve Huawei gibi birçok üretici, ürünlerinde zaten bu özelliği kullanıyor. Bu özelliğin iPhone 15 Pro Max ile Apple tarafından da benimseneceğini bilmek gerçekten birçok iPhone kullanıcısını memnun edecek.

İlgili Yazılar

iPhone 15 Ne Zaman Çıkacak? Özellikleri, Fiyatı, Tasarımı

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.