iPhone 13 Pro ve Mini Modellerinin DxOMark Sonuçları Açıklandı

Kamera performans testleri ile bilinen DxOMark, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Mini modellerinin performanslarını açıkladı.

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda düzenlediği etkinlikte duyurusunu gerçekleştirdiği iPhone 13 ailesi özellikle kamera performansı ile dikkat çekiyordu.

Akıllı telefonların kullanıcılara gönderilmeye başlanmasıyla birlikte iPhone 13 Pro ve mini modellerinin DxOMark sonuçları da açıklandı.

iPhone 13 Pro ve Mini Modellerinin DxOMark Puanları

Kamera inceleme testleri ile adından söz ettiren DxOMark, iPhone 13 ailesinin dikkat çeken modellerinin kamera performanslarını paylaştı. Yapılan testler neticesinde iPhone 13 Pro modeli ortalama 137 puan alırken, iPhone 13 mini modeli ise 130 puan aldı. Alınan bu puanlarla birlikte iPhone 13 Pro modeli bile listede ilk üçe giremedi.

DxOMark en iyi kamera performansına sahip akıllı telefonlar listesinde ilk sırada 144 ortalama puan ile birlikte Huawei P50 Pro modeli yer alıyor. Listenin ikinci sırasında 143 puan ile Xiaomi Mi 11 Ultra modeli yer alırken üçüncü sırada ise 139 puan ise Huawei Mate 40 Pro+ modeli kendisine yer buluyor.

iPhone 13 Pro ve Mini Modellerinin DxOMark

iPhone 13 Pro modelinin DxOMark puanının ndüşük olmasının nedenlerine baktığımızda en büyük nedenin zoom seviyesinin çok düşük olması görülüyor. DxOMark’a göre modelin bir diğer eksisi ise iPhone 13 Pro modelinin düşük ışık videolarda lenste flare görülmesi olarak listeleniyor.

Modelin yüksek kontrastlı sahnelerde dinamik aralığının yetersizliğinden şikayet edilirken, yüksek zoom’lu çekimler ise detaysız kalıyor ve videolar bazı doku kayıpları yaşanıyor. Telefonun olumlu yönleri de dikkat çekiyor. Pozlama ve renk / ten rengi noktasında iyi bulunan iPhone 13 Pro modeli, iPhone’un en iyi kameralı akıllı telefonu olarak karşımıza çıkıyor.

iphone 13 pro ve mini modellerinin dxomark sonuclari aciklandi 3

13 Pro modelinin performans testleri neticesinde, video tarafında çok iyi olduğu vurgulanırken, 13 mini modelinin ise boyutuna göre en iyi kameraya sahip bir akıllı telefon olduğu vurgulandı. iPhone 13 Pro ve mini modellerinin DxOMark puanları düşük olsa da, iOS kullanıcıları genelde akıllı telefonlarını Android işletim sistemine sahip telefonlarla kıyaslamıyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol