Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPadOS 16, iOS 16 ile Aynı Anda Yayınlanmayacak

Bloomberg yazarı Mark Gurman, Apple güncellemeleri hakkında yeni bir rapor yayınladı. Açıklananlara göre iOS 16 ve iPadOS 16'nın ayrı tarihlerde yayınlanacağı bildirildi.

Oldukça güvenilir olan Bloomberg yazarı Mark Gurman, iPadOS 16’nın yaklaşık bir ay ertelendiğini iddia eden yeni bir rapor yayınladı. Gürman, yeni iPhone ve iPad işletim sistemi güncellemelerini aynı anda yayınlanmayacağını bildirdi. Bunun yerine Apple’ın, eylül ayında iOS 16’yı yayınlayacağı ancak iPadOS 16‘yı Ekim’de çıkaracağı söylendi.

MacOS’un iOS’tan birkaç hafta sonra gelmesi alışılmadık bir durum değil ancak iPad yazılımı her zaman iPhone ile eş zamanlı güncelleniyordu. Gurman’a göre gecikmeli tahliyenin birkaç nedeni var: Söylentilere göre yeni iPad donanımıyla USB-C bağlantı noktasına sahip yenimodel cihaz daha iyi uyum sağlıyor.

iOS 16 İçin Belirli Koşullar Olacak

iOS 16

Bir diğer teori ise, iPad ve Mac’in çoklu görev arabirimi olan Stage Manager ile ilgili sorunları çözmek için zaman lazım olması.
İOS 16 üzerinde çalışmak için kaynaklar serbest kullanılacak bu nedenle yeni güncelleme eylül ayında daha iyi bir durumda olacak. Ayrıca bu durum, Apple’ın ikinci sonbahar etkinliğinin Mac’lere ve iPad’lere odaklanacağı anlamına da geliyor olabilir.

Gurman, Apple’ın tüm yazılım güncellemelerinin bu yılki programın biraz gerisinde çalıştığını söyledi. Örneğin bazı betalar, normalden biraz daha geç başlatıldı. MacOS Ventura‘nın da ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Her zamanki gibi Apple, raporu hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.