Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Intel İşlemcilere Zam Geliyor!

Toptancılara göre Intel işlemciler, Almanya'daki yeni üretim tesislerini ve şirket çapında yeniden yapılanmayı finanse etmek için bir fiyat artışı yaşayacak.

Alman toptancılara göre Intel, işlemcileri için yaygın bir fiyat artışı planlıyor. Bildirildiğine göre, şirketin yeni fabrikaları finanse etmek ve şirketi yeniden yapılandırmak için fon toplaması gerekiyor ve işlemci fiyatlarını artırmak, şirkette büyük değişiklikleri gerçekleştirmek için şirkete ihtiyaç duyduğu sermayeyi sağlayacak. Yeni zamlar, şirketin mevcut işlemcilerini ve Raptor Lake Refresh gibi gelecek işlemcilerini etkileyecek.

Bu haber, PC Games Hardware forumundaki “poker clock” tarafından yayınlanan bir gönderide ortaya çıktı. Bu donanım meraklısı, işlemci üreticinin önümüzdeki birkaç hafta içinde işlemcilerinin fiyatını artırmayı planladığını belirtti. Bu bilgi, şirketten fiyat artışlarını detaylandıran bir mektup aldıklarını doğrulamak için birkaç Alman toptancıya ulaşan PC Games Hardware tarafından doğrulandı.

Intel İşlemciler Dünya Genelinde Zamlanacak

Intel İşlemcilere Zam Geliyor!

Görünüşe göre, şu anda satın alınabilenler ve şu anda üretimde olanlar da dahil olmak üzere tüm Intel Core işlemciler daha pahalı hale gelecek. Alder Lake, Raptor Lake ve Raptor Lake Refresh serisinin tümü bu zamlardan etkilenecek. Zam, Meteor Lake markasının bir parçası olarak gelen, söylentilere göre Core Ultra işlemciler gibi ürünleri bile etkileyecek.

Haberler özellikle üretimdeki Intel işlemcileri hedef aldığından, şirketin ekran kartı serisinin etkilenme olasılığının düşük olduğuna inanıyoruz. Buna Arc A770 gibi mevcut kartların yanı sıra gelecekte çıkış yapması beklenen Battlemage serisi ekran kartları da dahil. Tüketiciler arasında pek popüler olmayacak olan bu hamle, şirketin konsolidasyon stratejisini desteklemek için yapılacak.

Bu fiyat artışının ne zaman zorlanacağından veya artışın ne kadar olacağından emin değiliz. Ancak önemli bir artış olursa, işlemci almak giderek zorlaşacak veya AMD’ye olan talep daha da artacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.