Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Intel Arc Pro Ekran Kartı Serisini Tanıttı

Intel, iş istasyonları için Arc Pro ekran kartlarını tanıttı. Arc markasının profesyonel serisi altında iki masaüstü ve bir dizüstü ekran kartını piyasaya sürecek.

Intel Arc Pro serisi iddialı bir şekilde tanıtıldı. Intel, geçen yıl yüksek performanslı tüketici grafik ürünleri için Arc markasını tanıttığında, serinin ekran kartlarının video oyunlarını kullanarak neler yapabileceğini gösterdi ancak şirketin en yeni Arc ekran kartları oyun oynamak için değil.

Yeni ekran kartı serisi, Adobe Premiere Pro, Handbrake ve DaVinci Resolve Studio gibi uygulamaları çalıştıran masaüstü ve mobil iş istasyonları için tasarlandı. Intel Arc Pro serisi “küçük, tek yuvalı form faktörü” olan Arc Pro A40‘tan başlayarak üç modelle piyasaya sürdü. Arc Pro A50 bir üst model ve daha büyük bir çift yuvalı forma sahip; A30M ise özellikle dizüstü bilgisayarlar için tasarlandı.

Intel Arc Pro Serisi Özellikleri

Intel Arc Pro

Her üç model de yerleşik ışın izleme ve makine öğrenimi yeteneklerine sahip ancak temel özellikleri birbirinden biraz farklı. Örneğin A40 ve A30M, 3.50 teraflop grafik gücüne sahipken A50, 4.80 teraflop grafik gücüne sahip. Her iki masaüstü modeli de 6 GB bellekle gelirken, dizüstü bilgisayarlar için olanı 4 GB ile birlikte gelecek.

Ayrıca tüm modeller, Intel’in sektörde bir ilk olduğunu söylediği şekilde AV1 donanım kodlama hızlandırmasını destekleyecek. Yeni Intel Arc Pro serisi ayrıca çoklu ekran kurulumları için dört adet mini ekran bağlantı noktasına sahip ve 60Hz yenileme hızına sahip iki adet 8K ekranı, bir adet 5K 240Hz ekranı, iki adet 5K 120 Hz ekranı veya dört adet 60 Hz 4K ekranı destekleyebilecek.

Intel, iş istasyonları için bu yeni ayrık ekran kartlarının ne kadara mal olacağını henüz açıklamadı ancak bu yılın sonundan itibaren “önde gelen mobil ve masaüstü ekosistem ortaklarından” temin edilebileceklerini söyledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.