Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’da NFT Satış Dönemi Resmen Başladı

Instagram'da NFT dönemi başlıyor. Artık içerik oluşturucuları Instagram'da NFT pazarlayabilecek.

Meta, daha öncelerde yaptığı açıklamalarda NFT teknolojisine olumlu baktığını sıklıkla belirtmişti. Görünen o ki şirket, olumlu düşüncelerini eyleme dökmeye karar verdi. Creator Week etkinliği sırasında açıklama yapan şirket, bazı içerik oluşturucularının Instagram‘da dijital koleksiyon ürünleri yapmasına ve satmasına izin vereceğini duyurdu.

Geçen yıldan beri Instagram ve Facebook’ta bolca NFT gördük. Fakat artık kullanıcılar koleksiyon sergilemenin yanı sıra üretim ve satış da yapabilecek. Artık Instagram içerik oluşturucuları, NFT koleksiyonları yapmak bunları ve takipçilerine satabilmek için bir araç içeriğine sahip olacak. Bu yenilik sayesinde platform, ilk kez mevcut NFT pazarlarıyla doğrudan rekabet edecek.

Instagram’a, Bir Para Kazanma Yöntemi Daha Geliyor

Instagram

Meta, 2024 yılına kadar NFT satışlarında bir kesinti olmayacağını ancak ileride uygulama mağazası ücretleri için satışlardan yüzde 30’luk bir kesinti alacağını bildirdi. İçerik oluşturucuları çalışmalarının yeniden satışı için yüzde 5 ile yüzde 25 arasında değişen bir komisyon oranı belirleyebilecek. Yeni araçlar şimdilik yalnızca ABD’de küçük bir kitlede deneniyor. Ancak şirket, bu özelliğin yakında daha fazla kişiye ve ülkeye yayılacağının garantisini verdi.

Koleksiyoncular için Meta, Solana blockchain ve Phantom cüzdanını desteklerken belirli koleksiyonlar için OpenSea verileri ekleyecek. Bu hareket, aslında uygulamalarda para kazanmayı daha da basit hale getirmeyi hedefliyor. NFT yeniliği dışında şirket, Instagram abonelikleri ve Facebook için profesyonel mod üzerinde çalışıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.