Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Toplu Takipçi Silme Yöntemleri (2022)

Instagram'da birikmiş ve istemediğiniz büyük bir takipçi kitleniz mi var? Tek tek silmekle uğraşmak istemiyor musunuz? Toplu takipçi silme yöntemleri ile sizi büyük bir zaman israfından kurtarıyoruz.

Instagram toplu takipçi silme yöntemlerinin tümünü bu içeriğimizde anlatıyoruz. Instagram’daki takipçileriniz fotoğraf paylaşma hevesinizi mi kaçırıyor? Binlerce takipçinin arasında istemediklerinizi tek tek silmeye üşeniyor musunuz? Toplu takipçi silme uygulaması kullanarak bu sıkıntının üstesinden gelebilirsiniz.

Peki bahsettiğimiz işlemler nasıl yapılır? Instagram takipçi silme uygulaması nereden indirilir? Bu programlar güvenilir mi? Aklınızdaki tüm soru işaretlerini gideriyoruz ve en güvenilir yöntemler ile istenmeyen takipçilerinizi anında Instagram hesabınızdan silmenin tüm yöntemlerini anlatıyoruz. Gelin dilerseniz içeriğimize geçelim.

Instagram Toplu Takipçi Silme Yöntemleri

Instagram Toplu Takipçi Silme Yöntemleri (2022)

Instagram’da takipçilerinizi toplu olarak temizlemek için çeşitli üçüncü parti siteleri veya programları kullanabilirsiniz. Çıkarmak istediğiniz kişi sayısı sınırlı ise ve yalnızca birkaç kişiyi hesabınızdan çıkaracaksanız tek tek elle yapma yöntemini de anlatacağız ancak topluca silmek bu şekilde çok zor olacağı için program kullanmanızı öneriyoruz.

Biz bu içeriğimizde en güvenilir Instagram toplu takipçi silme uygulaması ve programlarını bir araya getirdik. Takipçilerinizi en kolay şekilde programlar ile silebileceğiniz için bu yöntemi ve el ile tek tek silme yöntemini ele alacağız.

Instagram Takipçi Silme Uygulaması (iOS)

Instagram Toplu Takipçi Silme Yöntemleri (2022)

Instagram’ı iOS’ta kullanıyorsanız, aşağıdaki program veya siteyi kullanarak toplu takipçi silebilirsiniz. İki seçenekten dilediğinizi kullanarak, profilinizde tam hakimiyet kurabilirsiniz:

Clean it Up – Mass Unfollow & Unlike & Repost (Program)

Clean it Up – Mass Unfollow Unlike Repost Program

Clean it up iOS uygulaması ile Instagram’ınızdaki takipçileri kolayca sıfırlayabilir, ayrıca daha önce yaptığınız beğeni ve paylaşımları silebilirsiniz. Programı indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Takipçileriniz arasından pasif takipçi bulan, sadece hayalet gibi var olan ve herhangi bir işlem yapmayan kişileri sizin için otomatik olarak silen bu programın güvenilir olduğunu belirtelim ancak sorumluluk size ait.

Instagram toplu takipçi silme işlemi çoğunlukla uygulamalar üzerinden yapılıyor. Yukarıda örneğini verdiğimiz bu uygulama iOS ile tamamen uyumlu ve iPhone’da takipçi silme işleminin en kolay yöntemi.

GhostHuter – Clean Up Instagram Profile (Site)

GhostHuter Clean Up Instagram Profile Site

Instagram takipçi silme sitesi arayanlar için bir diğer önerimiz GhostHunter olacak. Bu hizmet artık sizi takip etmek istemediğiniz tüm Instagram takipçilerini silmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda genel olarak Instagram profilinizi temizlemenize de yardımcı olan bir sisteme sahip.

GhostHuter, profilinizden istenmeyen postaların engellenmesine yardımcı oluyor. Bu hizmet, hem spam profilleri hem de bot hesaplarıyla ilgilenen bir takipçi silme sitesi ve hatta istenmeyen ilgiden kaçınabilmeniz için Instagram profilinizi sürekli olarak izlemesine de izin verebiliyorsunuz.

Instagram Takipçi Silme Uygulaması (Android)

Instagram Toplu Takipçi Silme Yöntemleri (2022)

Hesabınızı birden fazla takipçiden veya hepsinden toplu olarak kurtarmak istiyorsanız ve Android telefonunuz varsa, iOS’tan çok daha fazla seçeneğiniz mevcut ancak biz yine güvenilir olan Instagram toplu takipçi silme yöntemlerini seçmeye çalıştık.

Yine üçüncü taraf bir aracın yardımını almanız gerekecek. Bu kılavuzun amaçları doğrultusunda, ücretsiz olan InstaClean – Cleaner for IG uygulamasını sizlere önereceğiz.

InstaClean – Cleaner for IG

InstaClean – Cleaner for IG

InstaClean – Cleaner for IG‘yi indirin ve açın. Instagram hesap bilgilerinizle giriş yapın. Yetkilendir’e basın. Takipçiler’i seçin. Kaydırın ve toplu silmek istediğiniz tüm takipçileri seçin. Ekranın sağ üst kısmındaki üç yatay düğmeye basın. Kaldır’ı seçin.

Bu uygulama ile ayrıca kendi Instagram profilinizden takipçileri toplu olarak engelleyebilir veya gönderileri toplu olarak silebilirsiniz. Bu program ile Instagram takipçi silme sınırı da sorun olmaktan çıkacak, istediğiniz gibi profilinizi yönetebileceksiniz.

Follow Cop – Toplu Takipçi Silme

Follow Cop 1

Follow Cop, hayalet takipçileri toplu olarak silmenizi sağlayan başka bir ücretsiz Instagram yönetim aracı. Uygulama, gerçek takipçilerinizi, sizi rahatsız edenleri, takip etmeyenleri ve hayalet takipçilerinizi tespit etmenizi sağlayan özelliklere sahip.

Silmek için sahte hesapları tespit etmenin yanı sıra, aktif olmayan profilleri takipten çıkabilir, hatta bu uygulama ile tek bir tıkla Instagram toplu takipçi silme de mümkün, bu yüzden kullanımı kolay ve çok etkili bir uygulama.

Instagram’dan Tek Tek Takipçi Silme

Instagram Toplu Takipçi Silme Yöntemleri (2022)

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Ekranınızın sağ alt kısmındaki profil resminizin simgesine basın.
 • Takipçiler’e basın.
 • Kaldırmak istediğiniz hesabı bulmak için arama çubuğunu kaydırın veya kullanın.
 • Hesabın yanındaki Kaldır’a basın.
 • Tekrar Kaldır’a basın ve işlemi onaylayın.

Genel olarak Instagram ve sosyal medya söz konusu olduğunda, bazen baştan başlamanız gerekir ancak bunu profilinizi silmeden yapmak sandığınız kadar kolay değil. Instagram resmi olarak bir toplu takipçi silme özelliği ekleyene kadar, yukarıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Kurtulmak istediğiniz binlerce Instagram takipçiniz varsa, size yardımcı olması için üçüncü taraf bir uygulama kullanmanızı önemle tavsiye ederi ancak silmek istediğiniz yalnızca birkaç kişi varsa, bunu manuel olarak yapabilirsiniz; biraz zaman alabilir ancak en azından artık nasıl yapılacağını biliyorsunuz.

Genel olarak Instagram profilinizi büyütmede bol şans diliyoruz ve Instagram toplu takipçi silme içeriğimizin sonuna geliyoruz. Soru ve sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz! Ayrıca, ‘Instagram Gizli Hesap Görme‘ içeriğimiz de ilginizi çekebileceği için buraya bırakmış olalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.