Instagram, Snapchat’ten Yeni Bir Özellik Daha Kopyaladı

Sosyal medya platformlarından birisi olan ve hayatımızda önemli bir şekilde yer edinen Instagram, artık bir sorun olduğunda bildirmek için yeni bir özellik getirdi.

Sosyal medya platformlarından olan Instagram, Snapchat’ten yeni bir özellik daha kopyaladı. Artık platformda gezerken bir sorun oluştuğunda bildirmek için telefonu sallamanız yeterli olacak.

Instagram Başkanı Adam Mosseri, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada şirketin kullanıcı deneyimini iyileştirmek için kullanıcıların bir sorunu daha hızlı bildirmesini sağlayacak “Rage Shake” adı verdiği özelliği ile bir sorun olduğunda bildirmek için sallamanız yeterli olacak ve bunun harici olmak üzere bir yeni özellik daha eklediğini belirtti. Rage Shake özelliğini aslında çoğumuz Snapchat‘ten biliyoruz. Uygulamayı kullanıyorsanız ve olması gerektiği gibi çalışmıyorsa, uygulama açıkken telefonu sallayın ve bir açılır ekran “Bir şeyler ters mi gitti?” sorunu bildirebileceğiniz bir alana yönlendirmesini sağlayacak.

Instagram Snapchat’ten Yine Özellik Kopyaladı

Platform başkanı Adam Mosseri, bu özelliğin hata düzeltmelerine öncelik vermesine yardımcı olacak Instagram geri bildirim departmanının daha aktif bir şekilde hizmet vereceğini söyledi. “Tam olarak sorunun ne olduğunu, sorunu nasıl yaşadığını; hissedilen tüm duygu ve düşünceleri açıklamak için geri bildirim hizmetini sunacağız” dedi.

Instagram

Instagram başkanının geçtiğimiz gün paylaştığı diğer yeni özelliği “nihayet” olarak adlandırdığı yenilik ise; önceden platformda birden fazla fotoğraf paylaşıldığında ve paylaşılan herhangi bir fotoğrafta hata olduğunda ne yazık ki tüm galeriyi silmeniz gerekiyordu. Artık şimdi birden fazla paylaşılan fotoğraflarda tek tek düzenleme hakkına sahip olabileceksiniz. Başkan bu, kullanıcıların özellikle istediği bir şeydi, diye ekledi ve şirket sonunda bu hatayı da iyileştirmiş oldu.

Adam Mosseri’nin Twitter’da paylaştığı tweeti görüntülemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol