Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram, Sapıkları Durduracak Özelliğini Duyurdu

Instagram'ın yaklaşan 'Çıplaklık koruması' özelliği, sohbetlerdeki sakıncalı fotoğrafları otomatik olarak kapsayacak.

Instagram, DM’lerinizdeki istenmeyen çıplak görüntüleri otomatik olarak kapatacak yeni bir özelliği test etmeye başladı. Uygun bir şekilde Çıplaklık koruması olarak adlandırılan özellik şu anda geliştirme aşamasında ancak önümüzdeki haftalarda kullanıcılara sunulacak.

İlk olarak uygulama geliştiricisi ve tersine mühendis Alessandro Paluzzi tarafından fark edilen Instagram’ın Çıplaklık koruma özelliği, “sohbetlerde çıplaklık içerebilecek fotoğrafları” örtmek için cihazdaki teknolojiyi kullanacak. Geliştirme aşamasındaki özelliğin ekran görüntüsü, uygulamanın fotoğraflara erişimi olmayacağını doğruladı.

Instagram Artık Sapıkları Direkt Önleyecek

Instagram

Ayrıca, ekran görüntüsü, kullanıcı onları görüntülemeyi seçmedikçe sakıncalı resimlerin kapalı kalacağını ortaya koydu. The Verge’e yaptığı açıklamada, uygulamanın sahibi Meta, özelliğin varlığını doğruladı ve geliştirmenin erken aşamalarında olduğunu açıkladı. Şirket ayrıca bunun bir katılım özelliği olacağını ve Instagram’ın kullanıma sunulduğunda varsayılan olarak etkinleştirmeyeceğini belirtti.

Uygulamanın DM’lerinizdeki fotoğrafları analiz etme yeteneğinden kaynaklanan gizlilik endişelerini gidermek için Meta sözcüsü Liz Fernandez, “Bu yeni özelliklerin insanların gizliliğini korurken onlara aldıkları mesajlar üzerinde kontrol vermelerini sağlamak için uzmanlarla yakın bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Şu anda Instagram’ın Çıplaklık koruma özelliği hakkında daha fazla bilgiye sahip değiliz. Meta, özellik teste girerken önümüzdeki birkaç hafta içinde ek ayrıntıları paylaşacak. Test aşamasındaki yeni özelliklerden bahsetmişken sosyal medya platformu, yaratıcıları için “Hediyeler” adlı yeni bir para kazanma aracı üzerinde de çalışıyor. Kullanıcıların, kişiselleştirilmiş bir mesajla birlikte içerik oluşturuculara iki tür hediye göndermesine izin verecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.