Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’ın Yeni Para Kazanma Yöntemi ‘Hediyeler’ Olacak

Instagram‘a TikTok’tan alışık olduğumuz ‘Hediyeler’ özelliğinin geleceği kesinleşti. Bazen en sevdiğiniz içerik oluşturucuya bir görünüm veya beğeniden biraz daha fazlasını vermek istersiniz ve bazı platformlar bunu bir ipucu veya bağış sistemi aracılığıyla yapmanız için bir yol sunar. Meta da bugün itibarıyla resmi olarak böyle bir proje üzerinde çalıştığını doğruladı.

Bir Meta sözcüsüne göre şirket şu anda “Hediyeler” adlı bir özelliği test etmeye başladı. Hediyeler üzerinde çalışılıyor gibi görünse de, prototip özelliği şu anda yalnızca dahili olarak test aşamasında. Bu özellik ilk olarak Temmuz ayında mobil geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi. Geliştirici, Instagram’da “İçeriğe Teşekkür” adlı bir menü buldu ancak özelliğin ismi değişti ve ‘Hediyeler’ oldu.

Instagram’da Para Kazanmak Kolaylaşacak

Instagram

Bu noktada, özellik hakkında çok fazla ayrıntı yok ancak bahşiş veya hediye seçenekleri olan diğer platformlara bakıldığında, nasıl çalışacağını hayal etmek gerçekten zor değil. Şu anda Instagram’ın en büyük rakibi TikTok, Hediyeler adında benzer bir özelliğe sahip. TikTok, Sizin İçin sayfasında bir video göründüğünde izleyicilerin bir hediye göndermesine olanak tanıyan bir sisteme sahip.

Klasik ve Premium hediyeler arasında seçenekler var ve hepsine mesaj ekleme seçenekleri de mevcut. Instagram gibi TikTok da yoğun bir şekilde bu özellikler üzerinden çalışıyor, yaratıcılarını desteklemeye çalışıyor, hatta belirli içerik oluşturuculara reklam geliri sunuyor.

Instagram Hediyeleri özelliği hakkında çok fazla detay olmasa da, TikTok’a benzer bir şey olursa, uygulamanın içerik oluşturucularının daha fazla para kazanmaları için güzel bir yol olacak. Temmuz ayından bu yana Meta, içerik oluşturucularının daha fazla kazanmaları için çeşitli yollar denedi ve bu da son hamle olarak açıklandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.