Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Profiline Şarkı Ekleme Dönemi Başlıyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram, profil sayfanıza müzik eklemenizi sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Sosyal medya devi Facebook’a ait olan fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların profil sayfalarına şarkı eklemelerini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu önemli yenilik, Android ve iOS uygulamalarını Reverse Engineering (Tersine Mühendislik) yöntemiyle incelemesiyle tanınan İtalyan mühendis Alessandro Paluzzi tarafından keşfedildi.

Paylaşılan ekran görüntüleri, Instagram kullanıcılarının Profili Düzenle menüsünden istedikleri müzikleri ekleyebileceklerini gösteriyor. Yine bu bölümde, WhatsApp’taki durum güncellemeleri ile benzer bir işlev göreceği tahmin edilen bir altyazı ekleme seçeneği olacak. Buraya, ruh halinizi ifade etmek için 40 karakterlik bir cümle yazabileceksiniz.

Instagram Profiline Şarkı Eklemek Mümkün Olacak

Instagram profile şarkı ekleme

Öte yandan bunun halen test aşamasında olan bir Instagram özelliği olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle tam olarak nasıl çalışacağını söylemek henüz mümkün değil. Tahmin yürütmek gerekirse; platform kullanıcılara yerleşik olarak bir şarkı kütüphanesi sunabilir ya da kullanıcıların kendi müziklerini yüklemelerine izin verebilir. Ayrıca Spotify gibi bir müzik platformu üzerinden şarkı seçme ihtimali de kuvvetle muhtemel.

Şarkılar, kullanıcıların kendileri tarafından oluşturulmadığı sürece telif hakkı ihlaline yol açabileceği için, manuel olarak yüklenmeleri pek mümkün görünmüyor. Bu nedenle Instagram’ın Spotify, Deezer ve benzeri streaming platformlarıyla ortaklık kurmasını bekleyebiliriz. 2020 yılında Instagram Hikayelere şark ekleme özelliğini sunan sosyal medya uygulaması, şimdi de kullanıcı profilleri için benzer bir adımı atmaya hazırlanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.