Instagram, Web Sitelerdeki Profil Ön İzlemesini Güncelledi

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, web tarafında önemli bir güncellemeye gitti.

Instagram, şüphesiz şu anda en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. Günlük yaşamınızdan fotoğrafları arkadaşlarınız ve takipçilerinizle, gönderiler veya hikayeler şeklinde paylaşmanın harika bir yolu. Bu uygulama ile ilgili en büyük sorunlardan birisi, uygulamadaki gönderilerinizi diğer sosyal medya sitelerinde paylaştığınızda bir ön izlemenin olmaması. Şirket nihayet bu duruma bir çözüm getirdi.

Meta‘nın sahibi olduğu şirket bir blog gönderisinde, platforma yüklenen içeriğin uygulama dışında görüntülenme şeklini iyileştirdiklerini duyurdu. Şimdiye kadar Twitter profilinizde bir Instagram gönderisi paylaştıysanız, gönderide görünen tek şey, başlığınızın bir kısmı ve uygulamadaki gönderiye bir bağlantı olurdu ancak yeni güncellemeyle birlikte Instagram’daki gönderiye götüren bağlantıyla birlikte gönderinin kendisinin bir ön izlemesi gösterilecek.

Instagram Profilinizi Web Sitenize Koyabileceksiniz

Instagram

Ön izlemeler yalnızca herkese açık hesaplardan gönderiler paylaşıldığında gösterilecek. Bu nedenle, uygulamada özel bir hesabınız varsa, bir izleyicinin gönderinizi görmeden önce bağlantıya tıklaması ve sizi takip etmesi gerek. Uygulama ayrıca ön izlemelerin fotoğraflar, videolar ve Reels gibi her türlü yayın gönderisi için çalışacağını söyledi ancak hikaye ön izlemeleri göstermeyecek.

Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarında ön izleme göstermenin yanı sıra, artık platformda yayınladığınız içeriğin bir ön izlemesini göstermek için Instagram profilinizi bir web sitesine yerleştirebilirsiniz. Yine, bu şu anda yalnızca genel profiller için geçerli. Yeni özellikler başlangıçta ABD’de kullanıma sunulacak ve yakın gelecekte diğer ülkelerde de yaygınlaştırılacak.

Profilinizi bir web sitesine yerleştirmek istiyorsanız, profilinize gidebilir ve Ayarlar> Gömme> Gömme Kodunu Kopyala‘ya gidebilirsiniz. Ardından, bu kodu web sitenize yapıştırın.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol