Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram, NFT Desteğini 100 Ülkeye Genişletiyor

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Instagram'da NFT desteğinin 100'den fazla ülkeye genişletildiğini duyurdu.

Son dönemde TikTok’a benzeyen yeni arayüz tasarımı ile tartışmaların odağında olan Instagram NFT desteğini uluslararası pazarlarlar için genişletti. Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamada, Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika’da 100’den fazla ülkedeki kullanıcı ve işletmenin, artık NFT’lerini Instagram’da paylaşabilecekleri belirtildi.

Genişleme kararından önce Instagram NFT özelliği yalnızca ABD’deki belirli içerik oluşturucuları ile sınırlıydı. Şirket ayrıca bugün Coinbase Wallet ve Dapper Wallet‘ın artık üçüncü taraf kripto para cüzdanı olarak kabul edildiğini de duyurdu. Instagram’ın NFT özelliği, kullanıcıların hesaplarını dijital bir cüzdan ile bağlamasına ve NFT’leri paylaşmasına olanak tanıyacak.

Instagram NFT Desteği ABD Dışına Genişledi

Instagram nft

Instagram’da bir NFT koleksiyonu yayınlamak için dijital cüzdanınızı Instagram’a eklemeniz gerekiyor. Platform bugün itibarıyla Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve Dapper Wallet dahil olmak üzere birçok üçüncü taraf cüzdanı destekliyor. Instagram, uygulama aracılığıyla bir NFT ürünü göndermenin veya paylaşmanın tamamen ücretsiz olduğunu belirtti.

Bu yılın başlarında Zuckerberg, Meta’nın Artırılmış Gerçeklik (AR) platformu olan Spark AR‘ı kullanarak Instagram Hikayeler’de paylaşabileceğiniz AR NFT’leri ve 3D NFT’ler üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Şirket bugün itibarıyla kullanıcıların dijital koleksiyonlarını Hikayeler’de artırılmış gerçeklik çıkartmaları olarak görüntülemelerine ve paylaşmalarına izin vermeye başladı.

NFT ve blockchain, oyun dünyasında olumsuz tepkiler alsa da, birçok internet ve sosyal medya devi web3 teknolojileri kucaklamaya başladı. Bu yılın başlarında Twitter, premium kullanıcılar için NFT profil resmi özelliği sunarken, YouTube CEO’su Susan Wojcicki, içerik oluşturucular için NFT’ler dahil olmak üzere yeni fırsatları değerlendirebileceklerini söylemişti. Son olarak Reddit ise kısa süre önce kullanıcıların sabit bir ücret karşılığında blockchain tabanlı profil resimleri satın almalarına olanak tanıyan yeni bir NFT avatar marketi açmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.