Instagram iOS Uygulamasında Ara Ver Özelliğini Test Ediyor

Instagram uygulamada çok vakit geçiren kullanıcılar için yeni bir özelliğin testine başladı.

Meta’nın sahibi olduğu sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram yeni özellikler test etmeye devam ediyor.

Son olarak hikayelere eklenen çıkartmalar ile tüm kullanıcıların ortak bir hikayede buluşmasını sağlayan Instagram iOS uygulamasında ara ver özelliğini test etmeye başladığını açıkladı.

Instagram iOS Uygulamasında Ara Ver

Instagram iOS Uygulamasında Ara Ver Seçeneği İle Kullanıcılarının İşini Kolaylaştıracak

Sosyal medya platformlarını hayatımızın her alanında kullanmaya başlamamızla birlikte, bu platformlar üzerinde geçirdiğimiz vakitte bir hayli artmış durumda. Diğer insanlara göre sosyal medya platformlarında daha fazla vakit geçiren “sosyal medya bağımlısı” kişiler için uygulamalar yeni önlemler almaya devam ediyor. Son olarak Instagram iOS uygulamasında ara ver özelliği ile bağımlılığın önüne geçmeyi planlıyor.

Özellik hakkında açıklama yapan Instagram CEO’su Adam Mosseri, özelliğin aktif edilmesi durumunda kullanıcıların belirledikleri sürenin aşılması durumunda uygulama çeşitli uyarılarla kullanıcılarını uyaracak.

instagram ios uygulamasinda ara ver ozelligini test ediyor 3

Günlük hayatında Instagram uygulaması üzerinde çok vakit harcayan ve bunun önüne geçemeyen kullanıcılar için sunulan bu özellikle birlikte üç aşamada uyarı seçeneği sunulacak. Belirlenen süreçler ise 10, 20 ve 30 dakika olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların 30 dakika boyunca uygulamada kalması durması durumunda kullanıcılara uyarı mesajı gösteriliyor ve bu mesajda bazı öneriler yer alıyor;

-Birkaç derin nefes alın

-Ne düşündüğünü yaz

-En sevdiğin şarkıyı dinle

-Yapılacaklar listenden bir şeyler yap

Instagram’ın şimdilik iOS platformunda test ettiği bu özelliğin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar için sunulması bekleniyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol