Instagram, Gönderilerinize Müzik Eklemenize İzin Verecek

Instagram, gönderilerinize müzik ekleme özelliğini test etmeye başladı.

Meta‘nın sahip olduğu Instagram, yıllardır desteklenen bölgelerdeki kullanıcıların Hikayelerine müzik eklemesine izin veriyor. Milyonlarca şarkı içeren bir katalog ile, hikayelerinize eklemek için belirli bir parçanın birkaç saniyesini seçebiliyorsunuz.

Instagram’daki müzik desteği, sonunda TikTok’un karbon kopyası olan Reels’in piyasaya sürülmesiyle genişledi. Şirket şimdi bu özelliği sınırlı bir bölgesel ölçekte besleme gönderilerinde test etmeye başladı.

Instagram

Instagram Gönderilerinize Müzik Ekleme

Şu an için özellik, küçük bir insan yüzdesi ile test edilmeye başladı. Hindistan’daki ve belirtilmeyen diğer ülkelerdeki kullanıcılar güncellemeyi almaya başladı.

Sunucu tarafı sunumunun bir parçasıysanız, yeni müzik seçim menüsünü paylaşmak için bir gönderi hazırlarken bulacaksınız. Ardından, eklemek istediğiniz belirli bir şarkının birkaç saniyesini seçebileceksiniz. Özelliğin Instagram Hikayeleri ve Reels’te nasıl çalışıyorsa, gönderi kısmında da öyle çalışacak.

Instagram, belirli bir şarkı eklenmiş Reels görüntülemenize olanak tanıyordu. Bu şekilde, insanların aynı şarkıyı kullanarak yayınladığı farklı kreasyonları görüntüleyebiliyordunuz. Artık gönderileriniz için müzik desteğinin genişletilmesiyle, kullanıcılar belirli bir parçayı içeren diğer herkese açık yayınları benzer şekilde görüntüleyebilecek.

Ek olarak, kılavuzda bir “Sesi Kullan” düğmesi bulunacak, böylece onu kullanarak zahmetsizce kendi gönderinizi oluşturabileceksiniz.

Şirket ayrıca (görünüşte etkisiz) bir insan doğrulama programı da dahil olmak üzere diğer özellikler üzerinde çalışmaya başladı. Akışınızdaki gönderileriniz müzik desteğinin ne zaman ve ne zaman yeni bölgelere ve daha yüksek bir kullanıcı yüzdesine yayılacağı belli değil.

Bu özellik henüz size sunuldu mu? Varsa hangi bölgede ikamet ediyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol