Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Android’de Çok Beklenen Özelliğe Sonunda Kavuştu

Meta'nın sahibi olduğu sosyal medya platformu Instagram, Android telefonlarda dinamik tema özelliği kazanıyor. Bu sayede uygulamanın simgesi, duvar kağıdınıza uygun olarak renk değiştirecek.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, Android’de dinamik tema özelliğine geçiş yapıyor. Duvar kağıdınızın renklerine uyum sağlayacak olan uygulama simgesi, bu sayede çok daha kişiselleştirilmiş bir görünüm sunacak.

WhatsApp, LinkedIn, X, Mastodon, Threads ve Reddit dahil çoğu uygulama zaten bu özelliği destekliyor. Şimdi Instagram da dinamik temayı benimsemeye başlıyor. Android Police‘e göre yeni özellik, Mishaal Rahman tarafından Instagram’ın Android uygulamasının en son sürümünde (v307.0.0.0.30) tespit edildi.

Instagram Android Sürümüne Dinamik Tema Geldi

Instagram android dinamik tema

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz üzere popüler sosyal medya uygulamasının ikonu, telefonunuzun duvar kağıdı rengiyle uyum sağlıyor. Android’in Monet tema motoru tarafından desteklenen özellik, Android 13 ve üzerini çalıştıran telefonlarda kullanılabiliyor.

Dünyanın en popüler dördüncü sosyal medya platformu olan Instagram, şu anda aylık 2,35 milyardan fazla aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Uygulamanın 2023 yılı sonuna kadar 2,5 milyar kullanıcının üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Dünyadaki 4,18 milyar akıllı telefon kullanıcısının yüzde 47,84’ü her ay Instagram’a giriyor. DataReportal’a göre Instagram’da aylık ortalama 21,4 saat vakit geçiren Türkiye, bu alan dünyada ilk sırada yer alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.