İngiltere ARM Satışını İnceleyecek

Ndivia görünüşe göre geçtiğimiz yıl satın aldığı ARM’ı bir türlü bünyesine katamayacak.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın Eylül ayında ekran kartı üreticisi devi Nvidia, İngiliz çip tasarım şirketi olan ARM’ı SoftBank Group’tan 40 milyar dolar karşılığında satın aldığını açıklamıştı.

Bu satın alma haberi sonrasında pek çok dev şirket ve yetkili, satın alımın rekabet endişelerini arttırdığı için bu satın alımın gerçekleşmemesi gerektiğini dile getirmişti. Konu hakkında son olarak geçtiğimiz hafta Avrupa Komisyonu anlaşma hakkında araştırma başlattığını açıklamıştı. Son olarak bir araştırma da İngiltere’den geldi. İngiltere ARM satışını incelemek için çalışmalara başladı.

İngiltere ARM Satışı

İngiltere ARM Satışı İçin Araştırma Başlattı

Reuters’ın haberine göre İngiltere Kültür Bakanı Nadine Dorres, anlaşma ile ilgili bir soruşturma başlatmayı planlıyor. Rekabet ve Piyasalar Kurumu’nun (CMA) anlaşmayı ‘ulusal güvenlik endişeleri’ sebebiyle inceleyeceği belirtiliyor.

Konu hakkında yetkililerin önümüzdeki hafta bir açıklama yapması ve araştırmanın detaylarını paylaşması bekleniyor. Hatırlandığı üzere CMA daha öncesinde de bu anlaşmaya karşı çıktığını belirtmiş ve ARM’ın Nvidia’a geçmesiyle birlikte rekabetin azaltılabileceği açıklanmıştı.

ingiltere arm satisini inceleyecek 3

Satın alma sonrasında işler Nvidia için daha da kötüye gitmeye devam ediyor. Söz konusu incelemelerin en az altı ay sürmesi beklenirken, çıkan sonuçlara göre yetkililerin anlaşmayı iptal etme durumu da bulunuyor. İngiliz yetkililer konu hakkında bir açıklamada bulunmazken Nvidia ise satın alımla ilgili olan korkuların temelsiz ve yersiz olduğunu yineledi. Nvidia ayrıca yetkili mercilerin endişelerinin giderilmesi için görüşmelerin de yapılabileceğini belirtti.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol