Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İngiliz Ordusunun Sosyal Medya Hesapları Hacklendi

Hackerlar yine harekete geçti. İngiliz ordusunun sosyal medya hesapları saldırıya uğradı ancak suçlular hala tespit edilemedi.

İngiliz Ordusu, sosyal medya hesaplarının saldırıya uğradığını ve bu konu hakkında araştırmaların devam ettiğini bildirdi. Milyarder iş adamı Elon Musk‘ın görüntülerini kullanan hackerler, ordunun YouTube kanalına kripto para ile ilgili videolar da yükledi. Ordunun Twitter hesabında ise günümüzün popüler teknolojisi NFT’lerle ilgili birkaç gönderi retweetlendi.

Ordu, bilgi güvenliğini son derece ciddiye aldığını ve sorunu çözdüğünü söyleyerek; hesapların siber suçlular tarafından hacklendiğini kabul etti. Her iki sosyal medya hesabı da şu anda tamamen sorunsuz çalışıyor. Ordu içerisinde yer alan sözcü şunları ekledi: “Sorunu şu anda çözmüş olsak da, soruşturma devam ediyor. Ancak söyleyeceklerim bu kadar. Konu hakkında daha fazla yorum yapmak uygun olmaz.”

İngiliz Ordusu Sosyal Medya Hesaplarından Özür Diledi

Sosyal Medya

Sosyal medya hesaplarının isimlerini bile değiştiren bu hack olayının arkasında hala kimin yer aldığı belirlenemedi. Bir ara ordunun Twitter hesap adı Bapesclan olarak değiştirildi ve makyajlı bir palyaçoyu taklit eden maymun benzeri bir çizgi film figürünün yer aldığı bir profil resmi yerleştirildi. Ordu, hesaptaki aksaklık nedeniyle kullanıcılardan özür diledi.

Soruşturmanın sonuçlarının ve alınan tedbirlerin uygun şekilde paylaşılacağı da söylendi. Maalesef ki Twitter’da yüksek profilli bir hesabın hedeflenmesi sıkça yaşanan bir problem. Temmuz 2020’de büyük ABD hesapları, açık bir Bitcoin dolandırıcılığıyla bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi. Etkilenen hesaplar arasında Musk, Jeff Bezos, Bill Gates, Barack Obama, Joe Biden ve Kanye West vardı.

Umarız suçlular bir an önce bulunur.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.