İlk Valorant Dünya Şampiyonu Acend Oldu!

Valorant Champions Tour finalinde, Gambit Esports’u yenerek ilk dünya şampiyonu Türk oyuncu cNed’in de yer aldığı Acend oldu.

Berlin’de gerçekleşen Valorant Champions Tour finalinde, anlık bir milyondan fazla izleyici ilk Valorant Dünya Şampiyonu unavını kimin kazanacağını öğrenmek için ekran başındaydı. Gambit Esports ve Acend arasında gerçekleşen final karşılaşmasında kazanan taraf 3-2’lik skor ile Acend ekibi oldu. VCT boyunca güçlü bir performans gösteren Mehmet Yağız “cNed” İpek, bu başarı ile Türkiye’ye büyük gurur yaşattı.

Mart ayından beri oynadığı Acend takımında çeşitli başarılara imza atan cNed, ilk Valorant Dünya Şampiyonu unvanını alarak herkesin gözünde yeteneğini tescilledi. Milli bir gurur yaşatan genç oyuncu, küresel etkinliklerde Türkiye’nin de olduğunu tüm dünyaya gösterdi.

Valorant Champions’ta cNed’li Acend Şampiyon Oldu

Valorant

Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Asya’dan on altı takım etkinliğe katılmaya hak kazandı ve ilk VCT Dünya Şampiyonu unvanı için yarıştı. Seksenden fazla oyuncu, son iki hafta boyunca grup ve eleme aşamalarında rekabet etmek için Berlin’e indi. 1 milyon dolarlık ödül havuzuna ek olarak turnuvaya katılma hakkı kazanan 16 takım, Valorant Champions için özel olarak çıkan paket satışlarından elde edilen net gelirin yarısını da aldı.

7,5 milyon doları geçen bu miktar ile, turnuvaya katılmaya hak kazanan her takım yaklaşık olarak 500.000 doların da sahibi oldu. Zedd, Rezz, PVRIS ve Grabbitz’in sahne aldığı açılış şovuyla başlayan finalde, etkinliğe özel çıkarılan ve etkinlikten önce paylaşılan Die For You parçasınının yeni bir remix’i final etkinliği için sahnelendi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol