Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İlk Katlanabilir iPhone Modeli İçin Tarih Belli Oldu

Apple'dan ilk katlanabilir iPhone'u göreceğimiz yıl 2026 veya 2027 olabilir.

Son yıllarda sayısı iyiden iyiye artan katlanabilir telefonlar, özellikle Samsung’un ilgi gösterdiği bir segment konumunda. Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5 gibi modellerle piyasada yer alan Güney Koreli marka, birkaç yıl içerisinde önemli bir rakip daha kazanacakmış gibi görünüyor. The Elec‘in haberine göre Apple, 2026 veya 2027 yıllarında 7 inç ile 8 inç arasında bir boyuta sahip katlanabilir ekranlı bir cihaz piyasaya sürmeyi planlıyor.

Haberde bunun markanın katlanabilir ekranlı ilk telefonu olabileceği belirtiliyor. Web sitesinin verdiği bilgilerde söz konusu ürün için ‘cihaz’ ibaresi geçiyor, ancak ekran boyutundan yola çıkarak bunun muhtemelen bir akıllı telefon, başka bir deyişle ilk katlanabilir iPhone modeli olabileceğini söyleyebiliriz. The Elec ayrıca söz konusu cihazın bir tablet olabileceği ve iPad mini’nin yerini alacağı yönünde söylentilerin dolaştığına da vurgu yapıyor.

Katlanabilir iPhone 2026 veya 2027’de Çıkabilir

katlanabilir iphone apple

İkinci ihtimal oldukça az görünüyor zira sadece 7 inç ila 8 inç boyutlarında katlanabilir ekranlı bir iPad modeli pek mantıklı durmuyor. Ayrıca Apple, 2026 yılında OLED ekranlı bir iPad mini piyasaya sürmeyi planlıyor. Eğer gelecek cihaz iPad mini’nin yerini alacaksa, Apple’ın OLED iPad mini’yi piyasaya sürdükten hemen sonra bu cihazı çıkarması mantıklı olmaz. Dolayısıyla, gelecek cihazın katlanabilir iPhone olması daha muhtemel.

LG Display ve Samsung Display’in geçtiğimiz yıl Apple’a 6 inç ile 7 inç arasında değişen boyutlarda katlanabilir ekran panelleri tedarik ettiği bildirildi. Cupertino merkezli teknoloji devi, gelecek cihaz için katlanabilir ekranları iki şirketten temin edebilir. Aynı firmalar, önümüzdeki dönemde çıkacak 11 inç ve 13 inç iPad Pro modelleri için OLED paneller de üretiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.