Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İddia: AMD FSR 3, Starfield ile Birlikte Yayınlanacak!

Bir sızıntı, AMD FidelityFX Super Resoultion 3'ün Eylül ayında piyasaya çıkacağını iddia etti. Bu da akıllara Starfield lansmanını getirdi.

AMD FSR 3 ve şirketin Fluid Motion Frame’leri ile ilgili uzun süredir haber alamıyoruz ancak Starfield’ın çıkış tarihiyle birlikte yakında tüm bu sessizlik bozulacak gibi görünüyor. Görünüşe göre AMD, FidelityFX Super Resolution 3’ü çok yakında oyuncularla buluşturacak ve Starfield, bu teknolojiyi destekleyen ilk oyunlardan biri olacak.

AMD Radeon RX 7800 XT ve 7700 XT‘nin piyasaya sürülmesine çok az kaldığı da biliniyor. Doğal olarak, bu ekran kartları muhtemelen ücretsiz bir Starfield kopyasıyla gelen CPU ve GPU topluluğuna katılacak. Bugün, AMD’nin Ağustos ortasında AMD FSR 3 hakkında iş ortaklarını bilgilendirdiğini bildirdiği iddia ediliyor. Bunun yanı sıra yeni teknolojinin Starfield’ın lansmanı ile aynı tarihe denk gelerek Eylül ayında yapılacağı da belirtiliyor.

AMD FSR 3 ve Starfield Aynı Gün Çıkabilir

AMD FSR 3

Bunun bir tesadüf olma ihtimali olsa da, AMD Starfield ortaklığı göz önüne alındığında, Starfield’ın FSR 3’ü destekleyen ilk oyun olması şaşırtıcı olmaz. AMD, Bethesda’nın en yeni RPG oyunu ile olan ilişkisinden yararlanmak için elinden gelen her şeyi yapıyor, hatta 500 adetle sınırlı sayıda Starfield temalı ekran kartları ve işlemciler bile üretiyor.

FSR 3’ün Starfield ile birlikte gelip gelmemesine bakılmaksızın, Nvidia DLSS ve Frame Generation için bir iyi bir rakip olma olasılığı konusunda temkinli bir şekilde iyimserim. AMD Radeon RX 7900 XTX kartının performansının hala RTX 4090 veya RTX 4080’e zar zor rakip olabilmesi, şirketin imajını zedelemeye devam ediyor. Bakalım, FSR 3 ile AMD ekran kartları Nvidia ile rekabet edebilecek mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.