Icarus, Kalıcı Ölüm Sisteminde Değişikliğe Gitti

Icarus'un kalıcı ölüm sistemi değişecek ancak sadece yeni başlayanlar için.

Geliştirici RocketWerkz, hayatta kalma simülasyonu Icarus’ta kalıcı ölüm konusundaki duruşunu ayarlayarak oyunculara karakterlerini korumaları için bir yol sunmaya karar verdi. Yeni başlayan oyuncular, oyunu oynarken öldüklerinde artık çok daha rahat bir nefes alabilecek.

Icarus, bir toprak değişim çabasının feci şekilde yanlış gittiği yabancı bir dünyada geçen, kötü şöhretli ve acımasız bir hayatta kalma oyun. Kaynaklar ve egzotik maddeler için yüzeyde keşif riskine girerken, oyuncular bir görevin bitiminden önce bir çıkarma roketine geri dönemezlerse, karakterlerini temelli kaybederler. Bu, bu karakterlerde kaydettikleri beceri ilerlemesini siler.

Icarus Kalıcı Ölüm Sistemi Değişti

Icarus

Bununla birlikte, yeni bir Steam Topluluğu blog gönderisinde, RocketWerkz “Sigortalı Ölüm” için planlarını duyurdu; Bu da zamanlayıcının süresi dolduktan sonra yüzeyde kalan herhangi bir karakterin kaydedileceği ve HAB’a geri döndürüleceği anlamına gelecek. Ne yazık ki, Icarus’un zorluk seviyesiyle mücadele eden herhangi bir oyuncu için bu, oyun genelinde bir özellik olmayacak; RocketWerkz, bunun yalnızca “bir avuç erken oyun ölümü” için geçerli olacağını da söyledi.

Bununla birlikte, sigortalı görevlerin gelecekte gelişmesi için bir alan bırakıldı çünkü geliştirici, “Bu düzenleme, perde arkasında üzerinde çalıştığımız bazı teorileri ve kavramları test etmemiz için bize bir şans veriyor. Gelecekteki güncellemelerde bu cephede daha önemli değişiklikler bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Oyunun zorlu zorluğu, oyunun topluluğu için tekrarlayan bir sorun oldu. Aralık 2021’de RocketWerkz, 64.000 kayıp veya ölü Icarus karakterini diriltti ve o sırada “yeni oyunculara yeterince açık olamamış olabiliriz” diyerek kalıcı ölüm sisteminin nasıl çalıştığını ve “bir karakteri haksız yere kaybettiğinizde canınızın acıdığını” ekledi.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol