Icarus, Işın İzlemeli Küresel Aydınlatma İlk Oyun Olacak

RocketWerkz, NVIDIA ile ortaklık kurdu ve oyunun Küresel Aydınlatmasını geliştirmek için Işın İzlemeyi kullanacak.

RocketWerkz, yeni hayatta kalma oyunu Icarus‘un hem Işın İzleme hem de NVIDIA’nın DLSS teknolojisini destekleyeceğini duyurdu.

Icarus, DayZ’nin yaratıcısı Dean Hall’un yeni ücretsiz hayatta kalma oyunu olacak. Oyun, yabancı bir gezegende hayatta kalmaya çalışan bir astronot olmanızı sağlayacak.

Icarus

Icarus’un Resmi Işın İzleme Tanıtım Bülteni

Işın İzlemeli Küresel Aydınlatma (RTXGI), ışın izleme ile dağınık aydınlatmayı hesaplayarak oyunlar için dinamik, gerçekçi görüntü oluşturma sağlayacak. Doğrudan bir ışık kaynağından bir yüzeye çarpan ışıkla sınırlı olmak yerine, ışığın yüzeylerden nasıl yansıdığını daha gerçekçi bir şekilde modelleyecek. Bu, ışığın ve renklerin yakındaki yüzeylerden nasıl yansıdığını gösteren sonsuz yansıma aydınlatması ve yumuşak gölge simülasyonu sağlayacak.

Bunun oyun için anlamı, ağaçların gölgelediği çalılıklarda daha fazla ayrıntı görebileceksiniz. Ayrıca mağaralarda daha iyi aydınlatma, yakında yanacak kabinleri yansıtan orman yangınları, güzel indirme kalkışları ve geceleri daha fazla ayrıntı bekleyebilirsiniz. Gölgeler içlerinde daha fazla ayrıntıya ve daha az koyu lekeye sahip olacak. Bazlar inşa edildikçe veya ağaçlar kesildikçe aydınlatma değişecek.

Icarus, Sonsuz Kaydırılan Birimler adlı yeni bir RTXGI özelliği kullanacak. RTXGI Infinite Scrolling Volumes, oyuncu oyunun dünyasında hareket ederken etrafındaki Küresel Aydınlatma aydınlatma hacmini sürekli güncellemek için ışın izlemeyi kullanacak. Bu, sonsuz sayıda aydınlatma pikselini depolamak için büyük miktarda belleğe ihtiyaç duymadan, oynatıcı için etkin bir şekilde “sonsuz” bir küresel aydınlatma hacmi sağlayacak

Icarus, NVIDIA’nın Işın İzlemeli Küresel Aydınlatma (RTXGI) özelliğini kullanan ilk oyun olacak.”

Oyunun 32 GB RAM gibi devasa gereksinimlere ihtiyaç duyacağının açıklandığı sistem gereksinimlerine buradan ulaşabilirsiniz. Önümüzdeki ay 4 Aralık’ta çıkış yapacak oyunun Steam sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol