Hayatta Kalma Oyunu Icarus İçin Yeni Bir Kısa Film Yayınlandı

DayZ yaratıcısı Dean Hall'un yeni oyunu Icarus, belgesel tarzında yeni bir fragman yayınladı ve fragmanda oyunun evrenine odaklandı.

DayZ’nin yaratıcısı Dean Hall ve stüdyosu RocketWerkz, yeni bir canlı aksiyon belgeseli tadındaki fragmanında yaklaşan hayatta kalma oyunu Icarus’a yeni bir bakış sundu. 7 dakikalık kısa film, Icarus karakterlerinin olayları nasıl algıladıklarına, olayları nasıl etkilediğine bir bakış sunuyor. Bu, bir oyunu tanıtmanın oldukça benzersiz bir yolu ve oyuncuların oyuna başlamadan önce evreni tanımalarına yardımcı oluyor.

Icarus 1

DayZ ekibinden ayrılmasının ardından Dean Hall’a çok fazla yaratıcı özgürlük verildi. Hall, Icarus’u duyurmadan önce, Xbox’ın 2015 E3 basın konferansında açıklanan Ion adlı iddialı bir oyun üzerinde çalışıyordu. Geliştirici, sadece bir oyundan daha fazlasını yapma tutkusundan bahsetti, daha çok sanal bir evren. Maalesef oyun sonunda iptal edildi. Şimdi ise Hall, The Forest gibi oyunlardan ipuçları alan bir hayatta kalma oyunu olan Icarus’a odaklanmış durumda.

Icarus sürekli gelişen bir hayatta kalma oyunu olacak ve oyuna sürekli yeni içerikler gelecek. Yeni fragman, Icarus YouTube kanalında yayınlanan bir evren-içi belgesel sayesinde Icarus’u Rust gibi diğer popüler hayatta kalma oyunlarından ayıran şeyin ne olduğunu kesinlikle gösteriyor.

Oyunun sert dünyası, Hall’un kendisi tarafından yapılan bir açıklamayla genişletildi. Hall, “Icarus insanlığın en büyük hatasıydı. Uzayda terraformlaştırdığımız ve kolonileştirdiğimiz ilk gezegen ikinci bir Dünya olacaktı. Bizim için bilinmeyen bu egzotik madde, gezegenin toprak biçimine tepki verdi ve onu bozdu, ancak gerçek değerlerini anladığımızda egzotikler yıldızlararası altına hücumunu ateşledi.” dedi.
Sekiz oyunculu kooperatif hayatta kalma oyunu Icarus, Hall’a göre bazı korku unsurları içerecek. Rust’un son oyun fragmanlarının şeffaflığına benzer şekilde Hall, oyunculara Icarus’a daha yakından bakmalarını sağlamak için sık sık oyun yayınlarının olacağını da ortaya koydu. İlk oyun prömiyeri 8 Nisan Perşembe günü Twitch’te yayınlanacak.

Icarus gibi başka pek çok oyun var, bu yüzden kalabalık bir tür. Rust’un konsollara gelmesiyle, onu yalnızca daha rekabetçi hale getirecek ancak umarız bu, RocketWerkz’e daha büyük ve daha iyi bir oyun yapma konusunda ilham verir. Geliştirici, yıkılabilir binalar gibi oldukça cesur özellikleri zaten tanıttı. Bu yüzden belki de Hall’un iptal edilen projelerinin kullanılmayan potansiyeli burada gerçekleşecek.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol