Humankind

MMORTS
Takip Et
9.5

Mükemmel

5.7

Kullanıcı

Sega, Son Açıklamasında Humankind 2 Sinyalleri Verdi

Strateji oyunu Humankind başarılı oldu ve Sega'nın finansal sonuçları üzerinde önemli bir etkisi oldu. Yayıncı, bir devam oyunu düşünmeye başladı bile.

Humankind 2 çıksın ister miydiniz? Amplitude’in geliştirdiği bir 4X strateji oyunu olan Humankind, beklenmedik bir başarı elde etti ve Steam’de ağustos ayının en büyük lansmanlarından biri oldu.

Bu, oyunun yayıncısı Sega’nın dikkatinden kaçmadı. Japon devi, mart 2022’de sona eren mali yılın ikinci çeyreğine ilişkin sonuçlarla ilgili olarak analistler ve yatırımcılarla bir Soru-Cevap oturumundan rapor yayınladı.

Alıntılanan cevaplardan birine göre, Civilization VI‘nın rakibi bir seri haline gelecek. Yani Humankind 2 görme olasılığımız çok yüksek.

Humankind 2

Humankind 2 Çıkacak mı?

Sega CEO’su Haruki Satomi bu konuda şunları söyledi:

“Gelecekte bunu bir seri haline getirmeyi bekleyebilmemiz için iyi bir başlangıçtı. Bu oyunda potansiyel buluyoruz ve uzun süredir beslemek istediğimiz bir marka haline geldi. Gelir olarak belirli rakamları açıklayamasak da” iş anlaşması da dahil, şüphesiz ikinci çeyrek sonuçlarına katkıda bulunan bir oyun oldu.”

Humankind’in mükemmel satışlarının ve büyük popülaritesinin, özellikle lansman sırasında yüksek düzeyde kaldığını belirtelim. Zamanla, oyuna olan ilgi azalmaya başladı ancak Amplitude, oyuncuları oyunda tutmak için her şeyi yaptı. Ekip bu amaçla, kasım ayında ilk oyun içi etkinliği, yani Día de los Muertos‘u başlattı ve uzun zamandır beklenen modlama araçlarını tanıttı.

Strateji oyunu Humankind, bu yıl 17 Ağustos‘ta PC‘de çıkış yaptı ve piyasaya sürüldüğünden beri Xbox Game Pass hizmetinin abonelerine de sunuldu.

Humankind’de, Civilization serisinde olduğu gibi, tüm ülkeyi kontrol altına alıyoruz ve diğerlerine hükmediyoruz ancak oyuna belirli bir ulus seçerek değil, kendi liderimizi veya liderimizi yaratarak başlıyoruz. RPG oyunlarında olduğu gibi, sadece görünüşe değil, aynı zamanda karakterin kişiliğine de karar vermemize izin verdiği için detaylı bir yapım.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol