Horizon Forbidden West Türkçe Altyazı Seçeneği ile Çıkış Yapacak!

Horizon Forbidden West için Türkçe altyazı desteği duyuruldu. Heyecanla beklenen oyun, 18 Şubat 2022’de PS5 ve PS4 için çıkış yapacak.

Guerrilla Games tarafından geliştirilen açık dünya aksiyon RPG oyunu Horizon Forbidden West çıkış tarihi geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Bugün ise Sony’den Türkiye’deki oyuncuları memnun edecek bir açıklama geldi. 2017 çıkışlı Horizon Zero Dawn’un doğrudan devamı olan Horizon Forbidden West Türkçe altyazı desteğine sahip olacak.

Horizon Forbidden West türkçe altyazı seçeneği

Bildiğiniz gibi serinin ilk oyunu Türkçe dil desteğinden yoksundu. Oyunculardan gelen bildirimleri dikkate alan Sony, heyecanla beklenen RPG’si için Türkçe altyazı desteği sunacağını duyurdu. PlayStation 5 ve PlayStation 4 için özel olarak geliştirilen Horizon Forbidden West, destansı bir açık dünya deneyimi vadediyor.

Batık şehirler, yemyeşil ormanlar ve devasa makinelerle çevrili bir dünyada geçen oyun, sizi ana karakter Aloy ile destansı bir maceraya çıkarıyor. Yol boyunca eski dostlarla yeniden bir araya gelecek, savaşan yeni gruplarla ittifak kuracak ve dünyaya düzen ve dengeyi yeniden getirmeye çalışacaksınız.

Horizon Forbidden West Türkçe Altyazı Desteği Sunacak

Horizon Forbidden West Türkçe Altyazı

PlayStation Türkiye resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Horizon Forbidden West Türkçe altyazı seçeneği ile 18 Şubat 2022 tarihinde çıkış yapacak. Guerrilla Games imzalı oyun, hem PS5 hem de PS4 için geliştiriliyor.

Haziran 2020’deki PlayStation 5 tanıtım etkinliği sırasında duyurulan Horizon Forbidden West, başlangıçta 2021’de piyasaya sürülecekti. Haziran 2021’de PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst, oyunu bu yılın sonlarında yayınlamak istediklerini, ancak geliştirme sürecinin kısmen COVID-19 pandemisinden etkilendiğini söylemişti.

Gamescom 2021’de ise Horizon Forbidden West çıkış tarihinin 25 Ağustos 2021’den 18 Şubat 2022’ye ertelendiği açıklandı. Oyunun Türkiye fiyatının önümüzdeki ay içinde belli olmasını bekliyoruz.

Dilerseniz, 2022 yılına damga vurması beklenen oyunların yer aldığı listemize buradan göz atabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol