Horizon Forbidden West’te Düşmanlarımız İşbirliği Yapacak!

Horizon Forbidden West'teki yeni yetenekler ve ekipmanlar, oyunculara keşif sırasında olduğu kadar savaşta da yardımcı olacak.

Horizon Forbidden West‘in çıkışına hala birkaç ay uzak olsak da, geliştirici ekip, Aloy’un macerası hakkında bize yeni bilgiler sağladı. Resmi PlayStation blogunda, yeni Horizon oyunundaki değişikliklere adanmış başka bir gönderi paylaşıldı.

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West’te Önemli Yenilikler Olacak

Önceki metinlerde olduğu gibi, Guerrilla Games’in birincil amacının oyunculara, Horizon serisinin dünyasını keşfetmeleri için daha fazla özgürlük vermek olduğunu vurguladı. Yeni ekipmanları uzun zamandır biliyoruz ancak hepsi bu kadar değil.

Horizon Forbidden West, Zero Dawn’dan daha fazla makineye binmenizi sağlayacak,kadın kahraman yüzebilecek ve duvarlardan sıçrayabilecek. Bu, yalnızca yatay olarak değil dikey olarak da hareket etme olasılığı çok daha yüksek olan oyuncular için yeni olanaklar açacak.

Aloy’un ikinci macerası sadece kolaylıklar getirmeyecek. Önemli bir değişiklik olarak, üyeleri savaşta birbirleriyle işbirliği yapacak olan düşman grupları (hem insan hem de makine) olacak. Neyse ki oyunda, kıyamet sonrası mekanik dünyada hayatta kalmaya yardımcı olması gereken daha önce bulunmayan silahlarımız da olacak. Zero Dawn’ın bazı ekipmanları da geri dönecek. Ayrıca, çatışmalar sırasında yeni hareket seçeneklerini kullanmanın önünde hiçbir şey durmayacak.

PlayStation 5 konsol kontrolcüsünün meraklıları, geliştiriciler tarafından yeteneklerinin tam kullanımı hakkında bilgiden memnun kalacak. Horizon: Forbidden West, DualSense’in titreşim sistemi ve uyarlanabilir tetikleyicileri de dahil olmak üzere tüm özelliklerini yoğun şekilde kullanacak.

Horizon Forbidden West‘teki değişikliklerin boyutunu görmemiz uzun zaman alacak. Oyun, 22 Şubat 2022‘de piyasaya sürülecek. Sony’nin PC’lere yönelik son eylemlerini göz önüne alırsak, oyunu en azından birkaç yıl boyunca yalnızca PlayStation 4 ve PlayStation 5’te oynayacağız. Daha sonra ise PC’de oynamamız mümkün.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol