Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Honor Telefonlara “Deprem Uyarı Sistemi” Geldi

Honor, akıllı telefonları için deprem uyarı sistemini tanıttı. Sistem, deprem büyüklüğüne göre bildirim gönderecek ve kişiyi acil durum hattına yönlendirecek.

Honor, deprem uyarısı işlevinin artık Çin’deki akıllı telefonlarında kullanılabileceğini duyurdu. Bu özellik etkinleştirildiğinde, depremin tahmini şiddeti 2.0 büyüklüğünden düşük ise kullanıcılara bir bildirim gönderilecek. Tahmini şiddet 2.0 dereceden yüksekse kullanıcılar depremin büyüklüğüne bağlı olarak farklı renklerle boyanmış bir pencere görecek.

Örneğin telefon ekranında açılan pencere kırmızı renk ise, depremin şiddeti 5 veya 5’ten büyük demek. Turuncu, 3 ila 5 büyüklüğündeki orta şiddetteki depremleri, sarı renk ise 2 ila 3 arasındaki depremleri bildirecek. Açılır pencerenin rengi, kullanıcıların depremin şiddetini hızlı bir şekilde değerlendirmesine ve uygun önlemleri almasına yardımcı olabilir.

Honor Telefon Sahipleri Hızla Önlem Alabilecek

Honor

Bu arada depremin şiddeti büyük olduğunda, telefonda açılan pencere; acil durum sığınakları, acil durum irtibat kişileri ve kişisel bilgilerinize giden bir kısayol oluşturuyor. Honor akıllı telefonlarda deprem uyarısı işlevini etkinleştirmek için kullanıcılar, Ayarlar > Güvenlik > Acil Durum Uyarı Bildirimi’ne giderek Deprem Uyarısı seçeneğini açabilir. Ardından cihaz, işlevi test etmek için bir alarm sesi çalacak. Alarm sesini dinledikten sonra, kullanıcılar Kabul Et’e tıklayabilir.

Şirket, bu hizmetin gerçekleşmesi için internet bağlantısı ve konum servislerinin açık olması gerektiğini söylüyor. Bu, telefonun deprem uyarı mesajları göndermek için cihaz ve konum bilgilerini sahip olması gerektiğinden kaynaklı. Honor’un deprem uyarısı özelliği, şu anda Hong Kong, Makao ve Tayvan hariç Çin’deki akıllı telefonlarında kullanılabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.