Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Vagrant Story’nin Yaratıcısı Matsuno’nun Yeni Oyun Projesi

FF serisinin yaratıcısı, Vagrant Story'nin yönetmeni Yasumi Matsuno'nun şu anda isimsiz bir oyun için senaryo yazarı olarak çalıştığını paylaştı.

Yasumi Matsuno‘nun yeni projesi ne olacak? Son zamanlarda, Final Fantasy 14 oynarken de görülen FF serisinin yaratıcısı Hironobu Sakaguchi, Final Fantasy Tactics yönetmeni ve Vagrant Story’nin görünüşte tek kişilik ekibi Yasumi Matsuno‘nun şimdi isimsiz bir video oyunu üzerinde çalıştığını paylaştı.

Hayranlar muhtemelen hem Sakaguchi’nin hem de Matsuno’nun Final Fantasy evrenindeki çalışmalarını tanıyacaktır. Sakaguchi’nin adı, bir tasarımcı, yönetmen veya yapımcı olarak birçok Final Fantasy oyununun jeneriğinde yer aldı. Öte yandan ünlü isim klasik, çok sevilen Final Fantasy Tactics ve Square Enix’in niş RPG oyunlarından biri olan Vagrant Story üzerindeki çalışmaları ile tanınır. Peki ünlü ismin yer aldığı yeni oyun hakkında neler biliyoruz?

Yasumi Matsuno’nun Yeni Oyun Projesi

Matsuno

Yakın zamanda bir Japon sitesiyle yaptığı röportajda Sakaguchi’ye 2021’de en çok kimin işine dikkat ettiği soruldu. Sakaguchi, Yasumi’nin bir oyun için senaryo yazarı olarak çalıştığını ve böyle bir hikaye için sabırsızlandığını belirtti. Sakaguchi, oyunun adı ya da oyunun hangi platformda olacağı konusunda herhangi bir ayrıntı vermedi ve muhtemelen birçok okuyucuyu merakta bıraktı. Vagrant Story henüz bir devam oyunu veya yeniden yapım almadığından, hayranlar ünlü ismin üzerinde çalıştığı şeyin bu olabileceğini düşündü.

Bununla birlikte, Matsuno’nun Square Enix’in MMO oyunu FF14 için daha fazla senaryo yazmaya çalışıyor olması da mümkün. Stormblood ve Shadowbringers gibi MMO’nun genişletmeleri için şimdiden birkaç hikaye yazdı. Dahası, ünlü isim, yakın zamanda Endwalker oynarken de görüldü.

Matsuno’dan resmi bir haber olmadığı için hayranların sadece adamın kendisinden güncellemeleri beklemesi gerekecek. Final Fantasy 14’ün Endwalker genişlemesi önümüzdeki aylarda daha fazla içerik eklemek için hazırlanırken, bazı senaryolar zaten bu isim tarafından yazılmış olabilir. Bununla birlikte bazı Vagrant Story hayranları, ünlü ismin bir kez daha işin başında olduğu bir devam oyununun veya yeniden yapımının duyurulacağını umuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.