Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hindistan’da PUBG Mobile Oynayan 4 Çocuk Tutuklandı!

PUBG Mobile oynayan çocuklar tutuklandı.

Günümüzün en çok oynanan oyunları arasında yer alan PUBG Mobile her geçen gün ilginç detaylar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bugün gelen bilgilere göre PUBG Mobile oynayan 4 çocuk tutuklanmış.

Hindistan’da PUBG Mobile Oynayan 4 Çocuk Tutuklandı 2

Yayınlandığı günden bu yana milyonlara hitap etmeye devam eden PUBG Mobile ilginç haberler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Dün gece Mashable’ın yapmış olduğu haber ile edindiğimiz bilgilere göre Hindistan’da 4 çocuk PUBG Mobile oynadığı için tutuklanmış. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda  Hindistan hükümeti Ahmedabad şehrinde PUBG Mobile oynanmasını yasaklamış ve çocukları şiddete yönelttiğini belirlemişti. Gelen bilgilere göre Hindistan hükümeti açık alanda PUBG Mobile oynayan 4 çocuğu tutuklamış.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan hükümet, PUBG Mobile’ın oyuncular üzerinde olumsuz davranışlar yarattığını ve dikkat bozukluklarına sebep olduğunu belirtmiş. Buna ek olarak BuzzFeed bir rapor yayınlamış ve bu raporda da oyuncuların şiddete meyilli bir hal aldıkları doğrulanmış. Tabii bu durum veliler tarafından da doğrulanarak tutuklama gereçeli bir hal almış.

Aylar önce bir çok ülkede yasaklanan PUBG Mobile, oyuncuları şiddete yönelttiği gerekçesiyle yasaklanmaya devam ediyor. Henüz ülkemiz için bu durum söz konusu olmazken, Hindistan’da yasak devam ediyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.