Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Haunted Chocolatier’da Stardew Valley Tarzı İlişkiler Olacak

Haunted Chocolatier'in geliştiricisi ConcernedApe, yaklaşmakta olan oyunun Stardew Valley'de bulunan önemli bir mekaniğe sahip olacağını doğruladı.

Stardew Valley’in geliştiricisi ConcernedApe’in yeni oyunu Haunted Chocolatier, bir sonraki oyununa önemli bir Stardew özelliği olan ‘ilişki mekaniği’ ekleneceğini doğruladı. Haunted Chocolatier bu yılın başlarında duyuruldu ve ConcernedApe’in inanılmaz popüler çiftçilik simülasyonuna benzer grafiklere sahip olacak şekilde ayarlandı. Oyun, oyuncuların perili bir kaleden bir dükkan işleten çikolata yapımcıları rolü üstlenmesini sağlayacak.

Stardew Valley, belki de tüm zamanların en büyük bağımsız başarı öykülerinden birisi ve tek bir geliştiriciden gelmesine rağmen dünya çapında beğeni topladı. Oyun, klasik piksel çiftçiliği ve Harvest Moon gibi yaşam simülasyonlarından ilham aldı ve 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana sayısız oyuncuyu büyüledi. ConcernedApe yeni oyun hakkında çok fazla bilgi vermese de, Haunted Chocolatier ile aynı evrende geçen Stardew Valley’e benzer olmasını bekliyoruz.

Haunted Chocolatier İlişki Mekaniği Nasıl Çalışacak?

Haunted Chocolatier

ConcernedApe, VGKami ile yaptığı yeni bir röportajda, Stardew Valley’in ilişkilerinin Haunted Chocolatier’in bir özelliği olacağını doğruladı, bu da kullanıcıların büyük olasılıkla yerel halkı romantizme sokabilecekleri ve ilişkiler kurabilecekleri anlamına geliyor. Geliştirici, ilişkilerin nasıl yürüyeceğine ve Pelican Town’daki NPC’ler ile bu oyuncuların oluşturabileceğinden nasıl farklı olabileceğine henüz karar vermediğini açıklasa da, mekanik Stardew’in önemli bir özelliği ve hayranlar bunu görmekten memnuniyet duyacak.

Oyuncular, konuşarak ve hediye vererek onlarla ilişkilerini geliştirerek Stardew Valley kasaba halkıyla arkadaş olabilir ve hatta evlenebilirler. Kullanıcılar Stardew Valley düğünleri bile yapabilir ve bir kez evlendikten sonra eşler çiftlikte yardım ederek oyuncuya fayda sağlayabilir. İlişki mekaniği, Haunted Chocolatier’in ürkütücü ortamında bizlere kolaylık sağlayacak ve kesin ayrıntılar henüz kararlaştırılmamış olsa da, oyuncular muhtemelen çikolata dükkanı ortamında benzer faydalar görecek.

ConcernedApe, yeni oyun hakkında çok fazla bilgi vermedi; Oyuncular hikayenin, ortamın ve temaların çoğu hakkında bilgi sahibi değil. Oyunun Stardew Valley’den daha fazla mücadeleye sahip olması gibi bazı özellikler doğrulanmış olsa da, ilişkilerin oyunda ne kadar büyük bir etkiye sahip olabileceğine henüz belli değil. Stardew’de ilişkiler gerekli değil ve oyuncular teoride herhangi bir anlamlı ilişki kurmadan oynayabilirler. Oyunun henüz bir çıkış tarihi olmamasına rağmen, 2022’de daha fazla Haunted Chocolatier detayının ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.