Harici Ekran Kartı Intel Xe Ortaya Çıktı

Intel Xe ufukta gözüktü!

Architecture Day 2018 sırasında Intel tarafından yeni ekran kartları duyuruldu. Bu ekran kartları alışılmışın aksine harici yapıda olacaklar ve kod adı olarak da X (ya da Xe) belirlendi. Tabii şunu belirtelim ki, bu isim kullanılan mimarinin ismi. Yani satışa sunulduğunda yeni ekran kartının adı Intel X ya da Intel Xe olmayacak. Yani Turing mimarili Nvidia RTX ekran kartları gibi düşünebilirsiniz.

Intel’in X mimarili yeni ekran kartlarının ilk serisinin 2020 yılında çıkması bekleniyor ve her alanı kapsayacaklar, herkese hitap edecekler. Yani entegre ve veri merkezi kartlarından tutun, tüketicilere kadar inecekler.

Intel aynı zamanda bu yeni mimari için ekran görüntüleri de paylaşırken, teknoloji meraklıları tarafından nasıl bir ürün olacağı şimdiden merak konusu oldu. Söylediğimiz gibi ilk ekran kartları 2020 yılında çıkacak. Bu yüzden de şimdilik yorum yapmak için biraz erken. Yine de önümüzdeki yıl, yani 2019 içinde Intel X ekran kartlarından daha fazla detay öğreneceğimizi düşünüyoruz.

Intel bilindiği gibi son dönemde çalışmalarını hızlandırdı ve ekran kartı sektöründe de önemli bir yer edinmek istiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol