Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Halo Infinite İlk Sezon: Heroes of Reach Duyuruldu

343 Industries, Halo Infinite çok oyunculu moduyla ilgili yeni ayrıntıları açıkladı ve ilk sezon etkinliğinin artık "Heroes of Reach" olarak adlandırılacağı doğrulandı.

Halo Infinite geliştiricisi 343 Industries, oyunun çok oyunculu moduyla ilgili yeni ayrıntıları açıkladı ve ilk sezonun “Heroes of Reach” olarak adlandırılacağını doğruladı. Halo Infinite’in başlangıçta, 2021’in ikinci yarısına ertelenmeden önce, 2020’de Xbox Series X/S ile birlikte piyasaya sürülmesi planlanmıştı. Oyunun en büyük yönlerinden biri, Halo Infinite’in ilk ücretsiz çok oyunculu oyununu sunacağı çevrimiçi oynanışı olacak.

Halo Infinite çok oyunculu modu, oyunculara yeni ve heyecan verici bir şeyler verirken seriye sadık kalacağına söz verdi. 343 Industries’e göre, “serinin güçlü yanlarına yaslanmak için yeni modern dokunuşlar sunarken, aynı zamanda lansmanından sonraki aylar ve yıllarda büyümek ve daha da gelişmek için bir temel atacak.”

Yeni çok oyunculu oyun, hayranların en sevdiği silah ve mekaniklerin yanı sıra sınırlı kullanımlı yeteneklerden faydalanacak. Bunlara, haritadaki düşman oyuncuları aydınlatan Threat Sensor ve gelen mermileri saptıran Repulsor de dahil. Ne yazık ki bazı hayranlar için daha önce bazı Halo 5 Spartan yeteneklerinin kullanılamayacağı açıklanmıştı.

Bir Halo Waypoint blog gönderisinde, Live Team Tasarım Direktörü Ryan Paradis, yeni etkinlikler, özelleştirmeler, oynanış ve daha fazlasıyla yeni bir çok oyunculu sezonun kabaca her üç ayda bir başlayacağını doğruladı. Paradis ayrıca geliştiricinin temel inancının bir unsurunun “her zaman dinlemek, öğrenmek ve denemek” olduğunu söyledi. Baş Gelişim Tasarımcısı Christopher Blohm, ekibin her sezonda oyuncu geri bildirimlerine çok önem vereceklerini belirtti.

Halo Infinite Kreatif Başkanı Joseph Staten, ilk sezonun adının “Heroes of Reach” olacağını resmen duyurdu. Başlığı açıklayan Staten, Reach tarzı protez kolu olan turuncu bir Spartalı için konsept sanatını gösteren ve potansiyel olarak hayranların favorisinin geri dönüşünü ima eden blog yazısıyla Halo’nun tarihinin önemine dikkat çekti.

Halo Infinite’in çok oyunculu moduyla ilgili kesin ayrıntılar henüz açıklanmasa da 343 Industries, oyunu olabildiğince cilalı hale getirmek için çok çalıştığını söyledi. Halo Infinite için ilk oynanış gösterimi geçen yıl görücüye çıktı ve serinin hayranları tarafından ağır bir şekilde eleştirildi. Pek çoğu, oyunun lansmanından sadece birkaç ay sonra olmasına rağmen kötü görünen oyunun grafiklerini sorguladı. Ayrıca çok oyunculu modun etkinlikte gösterilmediği endişesi de birçok kişinin oyunun gelişimi konusunda endişelenmesine neden oldu. Bunu takiben Xbox, Xbox Series X/S için planlanan bir lansman oyunu olmasına rağmen oyunu ertelemeye karar verdi.

Halo Infinite, hayranlardan çok daha fazla olumlu tepki aldığı E3 2021 Xbox Showcase sırasında gösterildi. Canlı yayını ayrıca bir Halo Infinite çok oyunculu etkinliği izledi ve birçok soru işaretini ortadan kaldırdı. Oyuna yeni bir bakış, orijinal 2020 açıklamasına göre kesin iyileştirmeler gösterdi ve birçok kişi, mümkün olan en iyi Halo sürümünü sağlamak için gecikmenin gerekli olduğuna inandığını ifade etti.

Halo Infinite bu yıl içinde piyasaya sürülecek olsa da, kesin bir tarih henüz onaylanmadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.